| AndrewTate7789 a întrebat:

Sunt foarte frustrat și nu pot scăpa de asta, eu sunt evitat de toate femeile deși ma comport frumos cu ele, niciuna nu îmi da semne ca ar vrea ceva mai mult cu mine și spun ca sunt în asociații de voluntariat cum este ASCOR unde sunt persoane mai mature, mai serioase samd, nu merg în cluburi sau la crâșme, nu am vicii etc, sunt panicat ca nu îmi voi găsi niciodată pe cineva din cauza personalității mele ciudate, mă simt depășit de situație, simt ca nu ma pot ajuta deși teoretic știu unele lucruri însă nu am acel impuls sufletesc, nu mai am încredere, nu mai am speranța, sunt deznădăjduit total, de mic am fost în acest cerc vicios.
Pana la 22 de ani am stat in Buzau unde nu am avut deloc prieteni pana la acea vârsta, în adolescenta stăteam singur mai mult, nu aveam contact cu fete perioade lungi de ordinul lunilor, deci nu am avut tangente mai deloc cu persoanele de sex feminin, tatăl meu nu a existat în viata mea, mama nu a avut capacitatea sa își exercite rolul de părinte 100% și sa ma tina în frâu în gimnaziu și adolescenta, abia în ultimii 2 ani de când m-am mutat la Iași am început sa am prieteni, sa călătoresc și să merg la unele activități dar sunt afectat foarte mult de acest trecut monoton lipsit de substanță, din pacate sunt un ratat nenorocit, la 24 de ani sunt în clasa 13 la seral, nu am avut iubita niciodată, nu am sărutat niciodată o fata, nu știu ce e aia iubire și simt ca timpul trece și îmbătrânesc fără sa ma bucur de viață cu adevărat, ce credeți ca pot face în situația asta?

14 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Operație estetică.

| Jackon a răspuns:

Daca te vei comporta ca un jegos cu ele le vei atrage.

| Marianinteleptul a răspuns:

Bro ai nevoie de un ajutor specializat neaparat. Mergi la un psiholog, daca ești la scoala inca cere cateva sedinte gratuite, mi se pare ca poti beneficia de ele prin casa de asigurari. Cat priveste partea cu femeile, daca o sa ai femeie in acest moment tot vei fi nefericit fiindca tu iti induci singur gandul asta in minte. Sfatul meu trage tare de tine si termina seralul, pana atunci strange bani fă-ți dantura, eventual poti incerca la fac. De stomatologie poate gasesti niste doctori incepatori sub îndrumarea unora cu experienta sa ti-o faca gratuit si bucura te de viata, chiar daca n ai iubita, toate vor aparea la momentul potrivit, important e sa nu disperi ca ele simt asta si fa ceea ce ti place, incepe un sport nou, fii activ, iesi afara cu prietenii, socializeaza si mai ales lasa social media toxica gen andrew tate fiindca sunt cele mai proaste modele de urmat din societate, in final o sa ajungi sa te sinucizi daca ii asculți. multă pace si ai grija de tine!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai prieteni, roaga-i sa-ti prezinte fete, poate au ei succes sa ti el aduca.

Răspuns utilizator avertizat
| AndrewTate7789 explică (pentru Îngersuav):

În mod normal când ești afara sunt șanse sa fi împușcat sau sa te lovească o masina care nu respecta nici o lege, nu se întâmplă la noi dar sunt șanse acum ce facem nu mai ieșim afara? Cel mai distructiv lucru este singurătatea și lipsa contactului cu persoanele de sex opus, noi nu suntem independenți asta e retorica ocultei mondiale care dorește sa distrugă familia prin ideologizare, omenirea se menține prin unirea dintre barbati și femei, e tot mai îngrijorător ca tot mai mulți oameni din cauza problemelor și a falsei interpretări rămân singuri, toti pana la vârsta mea au avut un contact sexual, au știut ce este aia iubire, au fost dezamăgiți dar și iubiți eu în schimb merg pe o direcție extrem de greșită de pe care nu reușesc sa ies, boala pe care o dezvolta cei ca mine este depresie severa, lipsa sensului și apoi rezultatul final poate fi suicidul, măcar o femeie daneza, ucraineanca, suedeza dar sa îmi găsesc pe cineva. Eu nu caut în cluburi sau în zone obscure, cred ca sunt un barbat care as fi capabil sa iubesc o femeie încât aceasta sa nu plece de lângă mine pentru vreau sa o fac dependenta emoțional de mine.

Răspuns utilizator avertizat
| AndrewTate7789 explică (pentru Îngersuav):

Degeaba e plina dacă eu sunt plecat cu capul, nu sunt în stare sa mentin o conversație, am crescut în adolescenta fără sa am tangenta cu fete de varsta mea și eu acum am acest minus fata de alți barbati, și acum consider ca totul mi se cuvine deși știu ca nu e corect sa cred asta dar sunt virgin la 25 de ani îți dai seama? Cum sa nu fi frustrat când vezi pe ceilalți barbati ca sunt fericiți cu iubitele lor, am momente când as vrea sa le iau gatul sa îi văd suferind

Răspuns utilizator avertizat
| AndrewTate7789 explică (pentru Îngersuav):

Ziceam asta fiindcă e o competiție între barbati și e posibil în viitor razboiele sa nu se ducă pentru teritorii ci pentru femei deja sunt mai mulți barbati decât femei conform unui recensamant

Răspuns utilizator avertizat
| AndrewTate7789 explică (pentru Îngersuav):

Sunt mai mulți barbati tineri pana în 35 de ani, în timp acest lucru poate duce la razboi dacă continua sa crească nr de barbati.

Răspuns utilizator avertizat
| Nirvanaaa a răspuns:

Văd că ai niște frustrări acumulate acolo.
Poate și faptul ca te stresezi ca nu ai relație nu ajuta. Mai bine ai canaliza acea energie in încercarea de a te băga in vorba cu cineva.
Încearcă sa mergi la terapie.