| Antonia345675 a întrebat:

Sunt însărcinată am 16 ani mie nu mi se pare o problema asta însa uni oameni comenteaza şi spun ca nu e ok eu sunt fericită în legătură cu asta şi parinţi mei ma înţeleg.Ce ar fi bine sa fac în situatia de genul?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa nu-i mai bagi in seama pe cei care comenteaza, cainii latra si caravana trece, mai mult tine seama ca gura lumii doar pamantul o astupa.

| Korkodeln a răspuns:

Ar fi bine sa nu iei in seama ce zic altii despre tine care nu iti sunt apropiati si daca mananca ce nu trebuie atunci nu sunt apropiati, indiferent de gradul de rudenie. Se zice ca gura lumii numai pamantul o astupa, asa ca ignora-i.
Daca parintii tai si ai tatalui va inteleg si tu esti inca cu tatal copilului care va creste intr-o familie in care e iubit e o situatie ideala. Ai fost un pic grabita, puteai astepta sa termini scoala inainte, dar ce a fost, a fost, ai grija de sanatatea ta si nu iti neglija studiile, o sa fie greu, dar nu imposibil, sa iti faci o viata si o familie buna.

| DandG2304 a răspuns:

Nu te mai lua dupa ce spune gura lumii, mereu o sa fie cineva care o sa comenteze. Multumeste-le alor tai pentru ca te sustin

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă tu ești fericită nu contează ce spune lumea.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Esti mama minora, de asta.
Cand vei naste, si tu si copilul veti fi intretinuti de parintii tai. Iti dai seama ca problema nu e copilul? Ci faptul ca nu esti pe picioarele tale sa iti cresti copilul.
"Tu esti fericita" pentru ca esti inconstienta.
Acum faptul e consumat. Concentreaza-te pe scoala si termina liceul, ia BAC-ul sa te poti angaja.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Inca o mama minora in Romania. Uite asa suntem in top mame minore din Europa.