| Osana254 a întrebat:

Sunt persoane singure cu copil? cum ați trecut peste despărțire,v-ati descurcat, ați primit ajutor?

1 răspuns:
| Cinic a răspuns:

Pai in ziua de azi, esti chiar incurajata sa devii single mum. O parte din taxele fiecarui muncitor ajunge in buzunarul unei single mum. Parca 2000 ron pe luna pentru mamele singure + ajutoare de la primarie si + tot feleul de ajutoare. Stiu pe una cu 4 copii din 3 tati diferiti. A lucrat o perioada la mine la munca si si-a dat demisia ca a zis ca mai mult castiga din ajutorul de mama singura si alocatii decat din munca, asa ca prefera sa stea acasa. Dupa cum probabil stiti multi dintre voi, in uk, irlanda, suedia, norvegia si danemarca, romanii de etnie roma si-au facut case si si-au cumparat bmweuri din ajutoarele pentru mame singure. Ca piranda naste 5 puradei si se declara mama singura, chiar daca nu este. Si îi intra cateva k€ bune pe luna. Si vara îi vezi prin tara cum arunca cu banii la lautari.