| Sonia9090 a întrebat:

Tatăl copilului meu vine des să își vadă copilul băiatul are 5 ani eu am 21 de ani el vrea să ne împăcat eu nu vreau sa îl iert pentru ca nu mai vreau ca cel mic sa crească în certuri și scandaluri însa el nu înțelege asta.Care e modul cel mai bun sa îl fac sa înțeleagă ca nu îl iert și ca pot creste copilul și singura?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nul mai primi asa des. Poti sai impui ceva reguli legal, el are dreptul sal viziteze, sal ia cu el doar in anumite zile, un anumit timp.

Asa ca spune-i daca nu isi vede de treaba lui, mergi la judecator si ceri, asta daca nu aveti asa ceva, ceri ce se cere laughing uite ca nu stiu cum se numeste, dar judecatorul iti lasa tie copilul in grija, el are dreptul, daca ii da judecatorul la vizite, sau sal ia cu el doar in anumite zile cum se stabileste.
Ii spui, vino ia copilul dula la tine, plimbate cu el, la mine in casa nu ai ce cauta laughing
El legal nu are ce cauta la tine in casa, pe bune.Tu iaduci copilul la usa, il ia de mina, pleaca sasi petreaca timp cu el, il aduce inapoi tot la fel la usa, n-are ce cauta la tine in casa, in curte.

Pac tac te dezbrac, team rezolvat laughing dar banui ca si tie iti place sa mai vina pe acolo, te simti bine curtata, el de fapt pentru tine vine acolo, nu pentru copil, il doare pe el undeva de copil.

Daca tu ii spui ce ti-am explicat mai sus, o sa vezi ca no sa fie de acord, el vrea sa stai si tu cu ei, deci asta arata ca el de fapt vine pe acolo asa cum ai spus si tu pentru tine, sa te abureasca sa va impcati, ori sai mai dai ceva si lui, sa nu mai stai nici tu pe uscat laughing

Dar se pare ca tu te simti f bine singurica, nici nevoi prea mari nu ai, ma refer sexuale, banui ca de aia va si certati inainte, de aia v-ati si despartit, ca el vrea nicolava, tu nu esti curioasa de ciocan laughing asa ca omu o zis ma duc militar la alta, gasesc eu ce fiare sa bat cu ciocanu, dar se pare ca na prea gasit laughing de aia tot vine pe la tine, poate poate bate si el ceva cald.

Eu zic ca si daca te impaci, no sa dureze mult si iar o veti lua de la capat, pentru ca nu va potriviti, el vrea sex, tu nu prea vrei, deci se ajunge iar la despartire.
Nui nimeni vinovat, voi nu v-ati cunoscut bine, ati vazut asta dupa ce ati facut plod, tie poate iti pasa de copil, mai ales ca esti mama si nu prea esti nelinistita laughing pentru tine sexul nu-i important, dar pentru el este, nu e ceva intentionat, asa sunt oamenii, nu ca vor ei, asa sunt facuti, unia asa le cere organismul altii nu prea au cerinte, nevoi asa mari, asa cum probabil esti si tu.

Concluzia? Va gasiti fiecare pe cineva cu care sa va potriviti, in primul rind la pat, apoi vedeti voi cu restul.
Bafta

| Violleta2022 a răspuns:

"Care e modul cel mai bun sa îl fac sa înțeleagă ca nu îl iert și ca pot creste copilul și singura?"

Nu ai de ce sa-l anunti NIMIC, doar continui DIVORTUL, pana judecatorul va va pronunta divortati!

| Cipi1212 a răspuns:

Nu trebuie sa îl faci tu să înțeleagă. Trebuie să înțeleagă el.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Copilul are nevoie si de tată nu doar de mamă, dar tu il privezi pe copil sa stea si cu tatal lui.Te ai grabit sa ramîi gravida sa faci copil cu un barbat cu care acum nu te mai intelegi si numai vrei sa te impaci, asa crezi tu ca iti poti creste singură copilul, dar o sa iti fie foarte greu, ai serviciu? Sau cu ce bani il cresti? Te ajută părintii tai?