| anonim_4396 a întrebat:

Știu că nu e bine să te bagi în familia altora, dar totuși nu pot sta cu mâinile în sân si nu știu ce să fac. Unchiul meu este în vârstă, are și are o soție tânără, iar aceștia nu se mai înțeleg deloc, el este tot timpul beat, vine de la munca beat etc. Soția lui, e casnică, nu face nimic toată ziua (suntem vecini) și de câteva săptămâni cred că vrea să se pună bine cu mine, îmi aduce mâncare ziua, îmi face curat etc, îmi vorbește frumos, stă cu mine... I-am zis unchiului să divorțeze, dar a zis ca după nuntă a pus casa lui și pe numele ei, și că trebuie să împartă casa și nu știu ce. Acum ea mă enervează că vine și stă cam toată ziua pe aici, își face unghiile aici etc. Ce sfaturi îmi dați în legătură cu situația asta? Ce trebuie să facă cu casa, și eu cum pot să o îndepărtez să nu mai vină așa des pe la mine? Eu cred că vrea să mă facă să nu mai vorbesc cu el să facă ea o șmecherie ceva.

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Simplu : ii spui ca trebuie sa mergi undeva, pleci apoi te intorci si a scapat de ea big grin Bafta!

| OldSoul a răspuns:

Pai probabil nu se mai intelege cu el si vrea sa stea cu tine, sa aiba si ea cu cine sa converseze, sa interactioneze.

| SkyPilot a răspuns:

Vezi sa nu vrea sa "te faca" pe tine happy Asta ar fi cam singura smecherie pe care o poate face. Unchiul tau ar trebui sa renunte la bautura, sa faca un pic de miscare si sa i-o traga mai des. Nu stiu ce varsta ai, dar as crede ca vine la tine pentru ca ii miroase a morcov. Nu cumva sa faci ceva ca iese nasol in familia ta.
Vorbeste in primul rand cu mama ta si cere-i un sfat. Mama ta e sefa happy

| Ineys a răspuns:

Incuie poarta/usa.
Cat despre unchiul tau nu stiu ce sa zic. Avand in vedere ca el e batran, si aia e mai tinerica, cred ca e "in limba" dupa ea, deci nu prea ai cum sa-l convingi... Tu nu trebuie sa cedezi, si sa fi alaturi de unchiul tau.
P.S: Daca arata bine fata, eu n-as fi asa suparat ca vine pe la mine... Pana la urma unchiul e batran. si na. smug
Glumeam.laughing

| Lawliet14 a răspuns:

Nasol si ca unchiul tau bea. E rea femeia asta? E materialista? Sau e o femeie deosebita ce sta cu un betivan? Asta e intrebarea. Ce are ca se aranjeaza?