| LauraSofia456 a întrebat:

Tot nu mă înțeleg cu bunica iubitului meu eu am 21 de ani am un frate care are 8 ani îl cresc singura părinți noștri au decedat amândoi părinți iubitului mei ceai ma ajuta cu fratele meu mult dar bunica lui tot comentează și nu e vorba de mine aici e vorba de fratele meu care nu se simte prea bine în situația asta și când ea îl cearta fără motiv el vine la mine plângând iubitul meu și părinți lui îmi spun mereu sa nu o bag în seama ca are niște probleme psihice cu socri și cu iubitul meu mă înțeleg bine cu el urmează și sa ma căsătoresc. Ce pot face în situația asta cu bunica iubitului meu? Și cum sa îmi ajut frățiorul sa nu se mai simtă rău când ea îl ceartă?

9 răspunsuri:
| Bertha57 a răspuns:

Cea mai ok soluție e ca el sa stea departe de ea o perioadă, de ce sa stea lângă un om rău, asta ii poate afecta copilăria și ar fi păcat.
Pur și simplu răriți contactul cu acea femeie dacă spui ca are și probleme psihice...

| led14 a răspuns:

Foarte simplu, ii bagi mana in gat babei si veți trăi fericiti pana la adanci bătrâneți! happy

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai duci cu fratiorul la bunica iubitului, ce-i atat de dificil sa intelegi lucrul asta?
ori pui mana si-l educi ca-i probail un copil obraznic.

| LauraSofia456 explică (pentru Violleta2022):

Nu e un copil obraznic e un copil foarte cuminte și foarte matur pentru vârsta lui are doar 8 ani și ma ajuta la treburi el vrea asta după ce termina se joaca singur pentru ca nu are prieteni copiii râd de el ca nu are părinți dar are o soră pe mine care îl iubește și va fi mereu alături de el

| Violleta2022 a răspuns (pentru LauraSofia456):

Inca nu am intalnit om care sa certe un copil fara motiv!
Ar trebuii sa fii constienta de ce afirmi pe aici, mai ales cand pe alt topic spui ca-i mic si nu este capabil sa inteleaga... iar aici spui ca-i matur pentru varsta lui.

| Cipi1212 a răspuns:

E dificil de spus.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O dati la oparte pe bunica in viata voastra. Ori se comporta decent ori nu va mai vede. Punct.

| led14 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ba esti proasta de dai in gropi, sper ca nu ai deloc copii sau nu ai avut vreodata, ai o gandire foarte proasta de comunism, tu crezi ca dacă cineva cearta un copil inseamna ca acel copil a fost rau sau ceva, taca-ti gura aia imputita si mars la spalat picioarele bătrânilor in azile

| Violleta2022 a răspuns (pentru led14):

Bag sama ca vorbesti din propria-ti experinta de viata.
Vad ca te-ai descris perfect.