| Madnees a întrebat:

Voi ce ati alege: prietenie sau dragoste? Am o mare dilema...sadsad

Răspuns Câştigător
| chucky_7511 a răspuns:

Dragoste... daca nu reusesti oricand prietenitongue

18 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Prietenia paleste in fata dragostei.
Ideal ar fi sa gasesti un prieten in persoana iubita. Atunci cele doua se completeaza.

| Daria a răspuns:

Dragostea. E cel mai frumos sentiment. E adevarat ca gasesti greu dragostea adevarata, dar nu prea exista nici prieteni adevarati.
Cine le gaseste pe amandoua e norocos.batting eyelashesDar aleg dragostea clar. day dreaming
Si stiu ca multi nu o sa fie de aceeasi parere cu mine si ganditi asa:iubiti iti poti face o groaza, dar prieteni nu prea.Pentru mine e total invers.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Smile94 a răspuns:

In mod normal as spune prietenie dar avand in vedere ca prieteni adevarati rar gasesti iti spun ca as alege dragoste

| Aiicha a răspuns:

Banii.

| SlowLikeSnow a răspuns:

Aman2 sau niciuna

| Dienuk98 a răspuns:

Pai prietenia deoarece o pritenie adevarata se transforma in dragoste

| sabilopod a răspuns:

Prietenie. o prietenie oarecare (cu un baiat, logic) se poate transforma in dragoste...

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Prietenie.Se zice ca niciodata sa nu dai o prietenie adevarata pe o iubire cu un viitor nesigur. happy

| Radioactive a răspuns:

Auch, ambele daca se poate! N-am putea trai fara niciuna! Sunt ca soarele si luna!

| ProjectJackpot a răspuns:

Dragostea este o prietenie mai speciala!winking

| ραтяίcία a răspuns:

Pai dragostea e sentimentul de deasupra prieteniei...adica ca sa fie dragoste trebuie sa fie prieteniewinking. parerea mea:d

| BeBBeN1SR a răspuns:

Uhm, nici1 nici alta. Daca cineva te-a pus sa alegi, inseamna ca nu exista viitor. Desigur, mai putin cand exista motive serioase gen: prietenul tau a lasat o gestanta pe prietena ta :-o sau prietena ta ti-a violat prietenul si el... a mai cerut dup-aia :-& ma rog, situatii de genul (adica grave, complicate)

Gandeste-te asa: Ce motive ar fi putut sa aiba sa te puna intr-o situatie de genul? Influenta proasta, sau antipatie universala (fara motiv)? Daca nu gasesti motiv serios, sau gasesti si nu-i dai fff mare importanta, atunci draga mea, raspunsul e simplu!
Prietenii se gasesc rar, dar la fel si rel serioase. Dar nici1 nici altul nu te-ar sili sa treci prin asa ceva. Iar aceea persoana ar trebui sa inteleaga dificultatea de a alege si sa te accepte asa cum esti, fara alte insistari, daca: chiar sunt apropiati, asa cum ii consideri si tu.

Nu crezi?

| mirunaana a răspuns:

Amandoua. dar daca te gandesti putin amandoua se vor termina o data si o data.pentru ca f rar gasesti un prieten adevarat si tot la fel de rar un iubit care sa te iubeasca la nesfarsit.

| Maryna_1397 a răspuns:

La momentul de fata as alege DRAGOSTEA.Deaoarece prietenii ii am ia dragistea o am si pe ea dar e departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca ai o prietenie veche si buna adunci da dar daca prietena o cunosti de vreo 7-8 luni atunci... dragostea

| annna a răspuns:

Eu prieteniebig grin