| Isabela91919911991 a întrebat:

Vorbisem cu iubitul meu in ziua in care mergeam la piscina si i-am zis ca vreau genu de relatie de primesc flori de primesc si cea mai ieftina ciocolata incat sa ma simt apreciata sau sa vad ca se gandeste la mine
Si el a zis "nu o sa fie nici un baiat sa iti faca asa ceva pentru ca daca ti le fac, tu deja o sa vrei mult mai mult si o sa vrei si mai multe chestii decat ceea ce iti fac eu" ( adica sa plateasca el uneori mesele si ca a fost intr o tara cateva zile si mi-a cumparat o bratara si nici macar nu i-a cumparat mamei lui si s-a gandit la mine si vrea sa mergem la mare si o sa adune bani)
Si mi-a mai zis ca n-are cum sa mai ofere flori sau asa cand eu deja ii spun sau il imping eu pentru ca o sa se stie ca l-am pus eu, si sa astept sa faca cand nu o sa ma astept dar l am asteptat aproape o luna de cand iar ne-am certat iar pe subiectul asta si a zis sa nu mai zic ca el o sa mi ofere cand nu ma astept
Dar cat sa astept? A zis sa ma gandesc si la ce a facut el bun, mi-a luat bratara aia, a platit mai mereu mesele dar acum in ultima perioada platim separat, cand mai venea la mine (cu mana goala), de a luat bratara aia nici macar nu i-a luat lui maica sa si mi-a luat mie. Nu stiu daca intelegeti dar eu vreau iubirea aia sa-mi aduca flori mereu nu doar cand e vreo zi speciala gen 8 martie, vreau de ex sa mi cumpere o ciocolata ca stia ca imi place, cand vreau sa ne facem poze impreuna el spune ca arata urat si ca nu vrea nimic, cand ne mai certam, cateva zile e cel mai iubitor iar dupa e la fel cum era inainte, nu prea da importanta pentru ca trebuia sa mergem la piscina dar toti banii lui 250 de lei, i-a bagat pe superbet si a zis ca nu mai iesim ca na i-a spart pe superbet si dupa i am tinut morala si dupa s-a imprumutat. Cand vad cupluri ca celalalt ii face cadouri ieftine gen sau ca ii i-a ciocolata sau fac poze impreuna eu ma simt trista pentru ca eu nu am parte de relatia aia faina..si urasc sa-i spun cum sa se comporte si sa l cert ca dc a facut asta, e genu foarte narcisist, mi e frica ca pe viitor sa fie si mai rece si sa ma manipuleze incat sa cred ca e ceva normal asa cum mi-a zis si sus.

19 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Ție frică pe viitor da nu-ți este frică acum laughinglaughing)

| 1onur a răspuns:

Aparatele o să-l nenorocescă și pe el și pe tine dacă a ajuns în punctul să se împrumute pentru aparate pariuri sportive cazinouri sa nu te miri când o să-ți iei porția de ce a pierdut Juventus va Benfica la cota 2 laughing) ăștia așa sânt așa vin pe lume din cordonul ombilical nu-i face nimeni oamenii din ei el își bate joc de tine ilin ultimul hal te tratează de parcă ai fi tovarăși lui de cataramă care își împrumută ciorapi Versace... Dacă îți faci o familie cu ăsta te așteptă o viață mai ceva ca la puterea dragostei...

își bate joc de tine cum poți fi atâta de oară mă omule cum? Te-ai tâmpit atât de rău? Chiar nu vezi că ești bătaia lui de joc?

| 1onur a răspuns:

Bagă 250 de lei la Superbet da nu-ți ia o ciocolată la 2 lei cât să fie))) maxim 2 lei ies face chefuială cu băieți în oraș da o floarea nu-ți ia vrei să-ți întemeiezi o familie cu astfel de specimene? Ești sigură de asta?

| 1onur a răspuns:

Sau stai tu aștepți că în filmele turcești Sâte bată până nu mai ști pe unde să fugi...

Orlando gata până aicia ți-a fost te părăsesc Orlandolaughing)laughing)

Iubitul tău: stai fa stai unde te duci că n-am dat cu ură mi-a scăpat du-te dracu dădeam eu in tine altfel fa prosta dracu ce te eschivezi atâta ți-a arătat maicăta cum Sâte aperi? laughinglaughing stai Sâte pup unde te-am învinețit prosto vezi daca nu ști ți-am zis sa stai că nu dau tare uite ce rău ți-ai facut hai da sate pup sa treacă vânătaialaughinglaughing

Va meritați soarta voi îi alegeți voi aveți parte de ei.

| Isabela91919911991 explică (pentru 1onur):

Nu este deloc asa cum spui tu, de era asa eu din prima plecam dar is pe ganduri, ai mei spun ca isi bate joc de mine si ma manipuleaza, ca cum de n a venit la mine acasa cu o floare amarata sau o ciocolata, si i am si gatit atunci si statea pe telefon
E dragut e bland adica dupa astea el ma pupaceste ma alinta ma face sa rad sa zambesc dar nu de ajuns…si cand am zis sa o terminam pe faza asta el spune ca nu vad partea buna la el si vad doar pe aia rea ca el m-a iertat cand am gresit dar eu deja plec daca greseste, is asa pe ganduri si eu nu vreau un barbat asa iti dai seama, vreau unu care sa ma iubească constant sa zic ca da bă uite asta chiar mă iubeste.

| Isabela91919911991 explică (pentru 1onur):

Aici iti dau dreptate, si ai mei au spus asta dar imi este greu pentru ca ma iubeste se vede pentru ca face cateva sacrificii, poate el nu observa greselile astea. vreau sa l ajut dar nu pot daca nu vrea

| 1onur a răspuns (pentru Isabela91919911991):

Sa va țină va potriviți greșeala mea îmi cer scuze că m-am băgat casa de Piatră și mulți copii și viață plină de banii mașină casă...

| Torrpi a răspuns:

Cu baiatul asta nu vei avea relatia aia faina.
Si tare ma tem ca te foloseste pana va gasi pe alta.
De ce esti tu asa de sigura ca mamei lui nu i-a luat nimic? Spune el? I-a luat dar te minte.

| ioana748 a răspuns:

Din pacate nu prea este educat si la un moment dat o sa fie neplacută treaba.
Incearca sa nu te aventurezi intr o relatie mai serioasa cu el si sa constientizezi ca te va face nefericita.
Parintii tai au dreptate. Ei din exterior vad altfel si este normal sa doreasca un baiat civilizat pentru fata lor.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Nu e normal cum gandeste. Cand iubesti un om, gesturile astea mici vin de la sine. Cauta un om care sa te iubeasca cum vrei tu sa fii iubita. Unul care poate face minimul efort de a-ti lua o ciocolata. Si faptul ca baga la superbet e cea mai mare dovada ca omul asta nu ai un viitor, o sa fie tot mai rau. E iubitor dupa certuri pentru ca e manipulator. Eu sper sa fii matura si sa nu te mai complaci in relatia asta.

| inna13000 a răspuns:

Bună hai pe insta sa vorbim subiectul mai bine daca vrei fiindca din câte vad e ceva mai delicat și am trecut printr-o o relatie chiar de 1 an cu asa persoana și dacă vrei îți pot lăsa câteva sfaturi pentru tine și pentru el iar dacă nu funcționează nu mai merge.
insta meu mada._.67

| KovacsB a răspuns:

Legea atractiei.
Atragi persoane care au ceva in comun cu tine.
Vrei sa atragi ceva mai bun, schimba-te.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă lui nu îi vin natural aceste gesturi si trebuie să te rogi de el, nu e de bine.
Aceste mici atenții contează într-o relație, nu trebuie să fie ceva scump, cum ai zis si tu, o ciocolată, o prăjitură, un trandafir, o atenție ceva. Nu prea cred ca o sa se schimbe și să reușești sa ai relația aia din filme cu el, decât sa tragi de el mai bine lasă-l.

PS. bagă la superbet? Cee? BIG RED FLAG laughing eu ma despărțeam de el numai pentru chestia asta. Nu ai nevoie de un bărbat care sparge banii la jocurile de noroc. În loc sa îți ia ție ceva sau sa mergeți la un restaurant ceva, îi risipește aiurea. Ai grijă, dacă este dependent si bagă constant, nu ai niciun viitor lângă asemenea om.

| Isabela91919911991 explică (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Ai dreptate????????

| relian a răspuns:

Adica iesi cu iubi pe undeva, un alt mascul iti ofera tie flori sau altceva?
Tu accepti? Ba ne lesi. Dar si alt tantalau de adta, un sugaci cum poate face asa ceva, sa ma duc la un cuplu si sai ofer ei flori?
Banui ca sinteti de astia 12 ani sau 5 gradinita

| Sekim a răspuns:

Daca tu intelegi atentie si iubire numai prin flori si ciocolata din nefericire, nu el este problema. Totusi, din pacate sau din fericire nu doar el este problema aici. Nu este deloc bine daca tu te astepti la "atentii", dar nici el nu este foarte inteligent din ceea ce povestesti cu pariurile si comportamentul. Singura varianta corecta este sa te schimbi in ceea ce priveste asteptarile privind relatiile si sa pleci departe de el. Un om care prefera sa bage la pariuri decat sa iasa cu persoana iubita nu merita niciun fel de atentie, iar cuvantul care il descrie este sinonim cu un ambalaj ce se afla pe jos. Spor

| Isabela91919911991 explică (pentru Sekim):

Faza cu florile și ciocolata is doar niste exemple, eu as dori niste gesturi micute si sa ma faca sa ma simt importanta pentru el..primele doua luni asa a facut iar acum nu, suntem ds 6 luni impreuna

| Isabela91919911991 explică (pentru relian):

N ai inteles nimic.

| relian a răspuns (pentru Isabela91919911991):

Scuze, asa este nu am citit prea atent, dar mnici exprimarea ta nu e una de laudat laughing

Deci tu astepti de la iubi, cadouri, flori si ce mai spui.
Ok in cazul asta stai cu el o vreme, vezi cum se com porta sau ce face, dupa stii ca nu este genul tau, cel putin in ce priveste chestia asta, adica tu esti o fata care vrea atentie, asa ca trebuie sa cauti unu c are sa iti ofere chestia asta.

Problema este ca poate iubi n-are malai, hai asa pentru o floare se mai gaseste, dar sa te scoata mereu mai stiu eu pe unde si stiu si eu sa te tina casnica si el sa nu poate faci multi bani, normal nu are cum sati satisfaca dorintele tale.

Deci cauti unu mai cu malai, asta doar daca arati f bine, pentru ca cei cu bani se uita la fete f frumoase.

Asa ca tu trebuie sa fii si realista.Sint barbati care nusi arata dragostea asa in fiecare zi, ori e o sarbatoare, gata trebuie sati aduca cadou laughing
In RO la cate sarbatori sunt, acolo e ceva gen in fiecare zi e sarbatiare laughing trebuie ala sa munceasca saracu numa sa faca cadouri laughing

Ori de esti genu sa iti zica in fiecare zi ce frumoasa esti, sa te sune de 7 ori pe zi laughing pfff trebuie sa cauti genul asta de mascul, multi nu-s asa.
Personal eu nici de ziua ei nu-i luam ceva laughing am ajuns la concluzia, cei chestia asta, eu iti iau tie, tu imi iei mie, este un fel de balaceala, stai ca nu-mi place ce mi-ai luat, uite asa nemultumiri.

Eu merg pe chestia, fiecare sa isi cumpere cei place, daca e ziua ta sa alui, sa faca cinste ala a cui e ziua laughing mi se pare logic, sa dea o masa ceva, chiar de este asa simbolic, ori doar intre ei, ori si cu ceva prieteni, dar fara cadouri, uneori ce cadouri iti fac unia le arunci laughing aia is bani irositi, asa ca fara cadouri, eventual asa ceva flori merge.

Tu ewste genul de fata, de nu primesti ciocolata sau ceva, gata nu esti apreciata.E bun si asa rau, dar afla ca nu toti oamenii gindesc sau is asa ca tine.
Cum am spus eu nu-s curios sa primesc cadouri de la nimeni.Sa dau poate doar daca cien stie ce simt eu, dar nici sa dau nu-s ala care se inghesuie s-o faca.

In rest merg pe respect, pe incredere si chestii de genul asta.Degeaba iti da careva ciocolata, bratari, inele, flori si tu mai treci si prin alte paturi laughing
Nu spu de tine, zic asa in general, chestiile astea arata ca ai fi o femeie materialista, care doar chestii materiale o fac sa se simta bine.
Nu zic materialista la genul sal toci pe fraier de toti bani, asa xca idee, asa cum ai spus si tu, o floare, cea mai ieftina ciocolata, alea arata pentru tine ca ar fi ceva.
Dar e bine pe de alta parte ca poti fi f usor manevrata, manipulata, chair daca masculu nu are pentru tine sentimente, vine cu o floare, cu un suc, dea esti pe spate laughing

Asta e fiecare ce simte, cum simte, ce are sau n-are.

Sa faci omu sa se imprumute doar sa iti aduca tie ceva, asta nu suna deloc bine.
Nici sa stai cu unu care joaca banii la jocuri de noroc nu-i bine, dar nici cu tine nu imi este rusine laughing dar ce cred eu, este ca va potriviti, ala joaca toti bani la jocuri, tu il faci sa se imprumute doar sa iti faca cadou ceva, sunteti cam la fel, asa ca nu ai de ce sa iti faci griji.

Stii cum se spune, cei care se aseamna se aduna, aveti multe in comun, de aia si sunteti impreuna nu?