| printesa00 a întrebat:

Vreau sa ajutati si pe mine:Mi-a zis mami ca, cand eram mica mi-a dat vitamine multe ca eram slaba si nu aveam pofta de mancare.Acum seara am o pofta de nu stiu ce sa fac si sunt si grasa.Va rog frumos sa mi spuneti ce sa fac sa nu mai am seara pofta de mancare.

Răspuns Câştigător
| milan9 a răspuns:

Vei avea surpriza sa vezi ca este foarte satioasa... happy

Asta nu te absolva de practicarea unui sport, a unor exercitii fizice absolut necesare pentru sanatatea organismului in general si a vaselor de sange, a capilarelor in special...

7 răspunsuri:
| UltraLex a răspuns:

Bea apa foarte multa asa ti se umple stomacul si iti dispare pofta

| Forfotă_Irina_1996 a răspuns:

AI putea sa iti cumperi ceai negru aromat. Nu e scump. E ca si celelalte. Are gust bun daca il prepari cu miere si lamaie. Cand iti e foame, bea cate un ceai din ala. Sa nu consumi de mai mult de 2 ori pe zi. Are proprieteti benefice si in problema greutatii. Cauta pe un site. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca ziua cat iti trebuie.

| danay72 a răspuns:

Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi cateva filmulete despre acest subiect.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Vezi aici câteva comentarii ale unor tineri: http://www.jw.org/......greutatea/

Cele bune!

| milan9 a răspuns:

Incearca un singur fel de mancare, o salata concentrata evident mai mult in cruditati, in produse naturale (acestea fiind si mai putin calorice), bine asezonata cu lamaie in loc de otet, ulei de masline, etc...

| milan9 a răspuns (pentru milan9):

"Vei constata cu surprindere ca o astfel de salata poate fi foarte satioasa...
Asta nu te absolva insa de practicarea unui sport, a unor exercitii fizice absolut necesare pentru sanatatea organismului in general si a vaselor de sange, a capilarelor in special..."

Este o constatare personala faptul ca atunci cand abordezi mai multe feluri de mancare organismul se reseteaza parca de fiecare data pregatindu-se cu un nou apetit pentru fiecare fel... thinking