| Andreeapoeta100 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu ceva:se apropie craciunul si unuu colegi merg pe la profesori la colindat si pe la colegii care ii primesc acasa.eu as vrea foarte mult sa merg cu ei(oricum am cea mai buna voce din clasa-profesoara mi-a spus-o),dar as vrea sa merg la colonda si pe acasa caci am foarte multi vecini(nu pe bani).Nu stiu ce sa fac,vreau sa merg cu clasa, dar vreau sa merg si pe acasa, sa petrec magia sarbatorilor cu familia decat sa umblu pe la 2 noaptea, prin tot orasul.ce sa fac? vreau sfat? cel mai bun sfat funda!

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Poză, cântăreaţo!

Sfatul meu este sa rămai cu părinţii acasă, poate chiar o să mergeţi împreună la rude de colindat.
Petrece cât mai mult timp cu familia de sărbatori, pentru ca anii se duc, copilăria la fel... şi merită să trăieşti clipa.

PS. Ma îndoiesc ca vei merge la colindat cu colegii la 2 noaptea. Pentru vârsta voastră, este mult prea târziu! Dacă sincer îţi doreşti sa mergi şi cu ei, atunci fă în aşa fel încât să plecaţi după-masa. Ar trebui să luaţi în considerare si programul profesorilor.

3 răspunsuri:
| Andreeapoeta100 explică:

Nu ma injurati daca nu scriu asa corect, dar momentan am o mana in ghips(poveste lunga, nu glumesc!), cine nu ma crede sa scrie intr-un raspuns cuvantul POZA! si va trimit una cu mana in ghips!

| Andreeapoeta100 explică (pentru h3r):

Https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/......2799_n.jpg
aceasta este poza de la balul de hallowen, cand m-am imbracat in CRUELLA din 101 dalmatieni.am in consiliul elevilor si nu puteam sa lipsesc!

| h3r a răspuns (pentru Andreeapoeta100):

Of, draga de tine!
Cum ai reuşit?