| Blogs_Pharaon_1990 a întrebat:

Recent am făcut un blog destinat adolescentelor. Puteţi să-mi spuneţi ce părere aveţi? Mulţumesc;)
http://tdateens.blogspot.ro/

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
3 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Buna, blogul este frumos, ai o pornire frumoasa, dar am remarcat si cateva greseli de ortografie.

Inca ceva, nu prea suna ok " oricât de popularii ar părea popularii, ", cand ai doua cuvinte la fel, incearca sa le gasesti sinonime, nu prea da bine repatarea. Adica aici nu am inteles " gluma nu e glumă", gluma e gluma, gluma nu e gluma, gluma este o gluma care nu e o gluma ( wtf? ) Cauta sa incerci macar sa te exprimi altfel.

Evita pleonasmele de genul " marea majoritate"

Nu am putut sa nu remarc faptul ca, nu pui spatiu ( spance bar ) si inainte de virgula, nu este tocmai o greseala pe mine asta m-a invatat profesoara de romana.

Evita prescurtarile, nu te doare mana sa spui in loc de fb facebook.

Am citit fiecare particica a blogului tau, si afirm ca este unu chiar foarte foarte bun. Sper ca nu te-a deranjat parerea sau critica mea.Eu zic sa continui tot asa faci o munca excelenta, si sa nu uiti, uneori criticile sunt constructive big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea să mărești puțin scrisul și eventual să folosești alt font, iar schema de culori de la fundal e foarte bună.

Nu e un subiect care mă fascinează în vreun fel, deci nu voi comenta prea mult despre conținut. Doar ai grijă la greșelile de ortografie și exprimare.

| Blogs_Pharaon_1990 explică (pentru Bianca1001Bia):

Bună, mersi pentru rapsuns,
Am observat acum că am greşit la "oricât de popularii ar fi popularii" - da, trebuie cu un singur i la primul "populari" şi am vrut să pun în valoare cuvântul populari. Acum l-am modificat cu un sinonim.
Am observat că mulţi spun "marea majoritate", chiar şi la televizor. Iniţial am vrut să scriu fără "marea", dar suna aiurea fără "marea" în capul meu.
Nu cred că se pune spaţiu înainte de virgulă, din câte ştiu eu se pune după.
Am scris fb în loc de facebook pentru a crea o atmosferă relaxantă, nu am vrut să vorbesc prea diplomat, prea plictisitor.
Mersi, din nou, pentru părere.