| icelol a întrebat:

Salut! Vreau sa creez un website precum https://laei.ro sau gen OLX sau Lajumate.
Ce script as putea folosi?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Siteurile web serioase cu functionalitati complexe nu se fac cu scripturi sau care-o fi definitia ta pentru "script".

Daca vrei un site simplist ca de exemplu un blog, ai optiunea https://www.wix.com/ sau altele asemenea.
Tot pentru bloguri poti folosi Github/Gitlab pages, unde ei iti hosteaza un site static.

Pentru mai mult, ori angajezi pe cineva sa faca siteul, ori il faci tu: frontend, backend, baze de date, hosting, domain, etc si amd. Facutul de siteuri nu e o treaba usoara si nu dureaza 2 minute. Unii nici cu facultate nu-s in stare sa faca siteuri web.