| RAY a întrebat:

Am nevoie de un serial care sa tina intre 20 de minute si 30 de minute dar sa fie pe Netflix?

sa fie genul de serial cum sa va explic cu o anumita poveste si ia sa se termine in acel serial, daca nu este asta e, orice doar sa fie multe conversati uzuale, obisnuite

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Rick si Morty. Merita.
E filosofic.

10 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

Coupling. Este un serial englezesc mai vechi. Nu cred ca e pe Netflix, dar este exact ce doresti.

| G510 a răspuns:

The end of the *** world.

E scurt și interesant. Sigur o să îti placă

| George_Bulboaca_1993 a răspuns:

Las fierbinti sau vino la Vaslui sa le vezi pe viu.

| FolosescTpu a răspuns:

Awkward, nu cred ca este pe Netflix, dar se incadreaza in ce ai scris tu.

| RAY explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Danke,eu vreau sa invat cuv mai multe din lb invatata

| RAY explică (pentru Doja):

Eu si il vreau si in norvergiana si subtitrat, de asta am abonament acolo

| RAY explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Chiar e fain serialul

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru RAY):

Sunt foarte multe referinte din filme, din cultura populara. Fac misto de religie, de regulile societatii. Se bazeaza pe nihilism si pe absurd in cea mai mare parte.
Cum episoadele nu se leaga unele de altele, iti voi spune cele mai bune episoade, dupa parerea mea:
- sezonul 3, episodul 7: The Ricklantis Mixup
- sezonul 3, episodul 8: Morty's Mind Blowers
- sezonul 3, episodul 1: The Rickshank Rickdemption
- sezonul 2, episodul 6: The Ricks Must Be Crazy
- sezonul 2, episodul 5: Get Schwifty (aici face la maxim misto de religie)
- sezonul 1, episodul 9: Something Ricked This Way Comes (si aici se face misto de religie)
- sezonul 1, episodul 5: Meeseeks and Destroy

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ai mai vazut din ele? Cum ti se par?

| RAY explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

O sa vad azi, ca imi expira abonamentul pe 30