| MaNDwN a întrebat:

Am pe la ce episod ziceti ca se va bate Naruto cz Sasuke?batting eyelashes

13 răspunsuri:
| Casandra a răspuns:

In ritmul in care da serialul, eu cred ca pe la ep 500

| MaNDwN explică (pentru Casandra):

laughing nici chiar asa... dar ar fi fain sa fie 500 episoade din naruto shippuden. laughing

| Casandra a răspuns (pentru MaNDwN):

Atunci sa zicem ca pe la 350

| MaNDwN explică (pentru Casandra):

Eh eh eh... abia astept... laughing uh ce zici? o sa fie naruto cu sakura sau cu hinata?batting eyelashes

| Casandra a răspuns (pentru MaNDwN):

Cu nici una

| ryuu a răspuns:

Daca era sa fiu putin rautacios, as fi spus: " dejea s-au luptat de 2 ori pana acum: prima- Naruto ep 128 - 134
a doua - Naruto Shippuden ep 214 - 216
daca nu ma insel! " laughing
Acum revenind la subiect. Eu sunt de aceiasi parere cu Casandra cand a spus ca o sa fie aproape de ep 500. Deoarece, daca ai urmari povestea din manga ti-ai face o idee ca o sa mai dureze povestea din anime. Plus ca atunci cand povestea din anime ajunge periculos de aproape de povestea din manga, incep sa bage filler/flashback care poate sa fie de 1 ep pana la peste 20 ep [max pana acum a fost de 22 ep(Naruto Shippuden ep 090-112). Si pe langa asta mai sunt saptamana in care nu apare ep cum ar fi: Revelion; Craciun; Saptamana de Aur. In concluzie, o sa mai dureze cel putin pana la anul`, daca e sa fac o prezicere.winking

| MaNDwN explică (pentru Casandra):

Ar strica tot farmecul! crying

| MaNDwN explică (pentru ryuu):

Hahaha. ai fi putut fi rautacios laughing dar mno. ma dispera. ca acum baga urmatoru episod cu zabuza ala. cu care sa batut naruto si kakasi in primele misiuni, cred ca ma las de naruto, ca ajung din ce in ce mai disperat. si am sa ma reapuc de el cand va fi gata seria asta de anime. cred ca e cel mai bine asa. voi ce ziceti? sa ma apuc de alt anime? sa fie ceva la fel de fain ca naruto?

| ryuu a răspuns (pentru MaNDwN):

Faci ceea ce crezi. Dar nu prea cred ca o sa rezisti prea mult fara sa urmaresti Naruto. Parerea mea.
Acum la urmatoarea intrebare, poti sa te apuci si de alt anime. Spre ex. eu am o lista maricica de anime-uri ongoing care le urmaresc si sunt la zi cu toate. Iar pe langa mai strecor o serie anime scurta.
(lista ongoing)
1.Area no Kishi
2.Eureka Seven AO
3. Fairy Tail
4. Kuroko no Basket
5.Naruto: Shippuuden
6.Nazo no Kanojo X
7.One Piece
8.Sankarea
9. Tasogare Otome x Amnesia
10. Zetman
cam astea`s...hee hee

| MaNDwN explică (pentru ryuu):

Asa, vad ca dupa cum povestesti si tu te uiti la naruto. ce mi-ai recomanda? sa fie aproape la fel de faine sau mai faine decat naruto?
PS : m-am uitat si la Bleach si mi-au placut la nebunie!

| ryuu a răspuns (pentru MaNDwN):

I-a sa vedem. Din lista anime-urilor lungi ti-as recomanda:
1. Fairy Tail - 132 ep
2. Yu Yu Hakusho - 112 ep
3. Katekyo Hitman Reborn! - 203 ep
Si nu in ultimul rand One Piece. (daca ai rabdare, deoarece are 549 ep)

Iar din lista anime-urilor scurte:
1. Phantom: Requiem for the Phantom - 26 ep (pot sa spun ca l-am vazut de 3 ori si in viitor o sa-l mai revad. Eu cred ca merita. )
2. Guilty Crown - 22 ep
3. [C] The Money of Soul and Possibility Control - 11 ep
4. Mirai Nikki - 26 ep
5. Gantz - 26 ep ( 2 sez 13 +13)
6. Deadman Wonderland - 12 ep

Parerea mea este ca, anime-urile de mai sus merita toate sa le vizualizezi.
Acum ramane la aprecierea ta. Poti sa citesti sinopsisurile fiecarui anime si sa-ti faci o idee despre povestea fiecaruia. Poti intra pe www.myanimelist.net sau pe www.animenewsnetwork.com si
sa citesti sinopsisurile.
Sper ca ti-am fost de folos.

P.S. Referitor la Bleach. Si mie mi-a placut foarte mult si am ramas putin trist cand s-a terminat. Dar traiesc cu speranta ca ultimul Arc din manga sa-l difuzeze.;))

| MaNDwN explică (pentru ryuu):

Asa a fost si la mine. sad s-a terminat foarte sec! macar de sa-r fi terminat cu moartea lui Ichigo sau ceva de genu. ar fi fost mai misto. dar asa. sad

| ryuu a răspuns (pentru MaNDwN):

Probabil ca vor sa ne tina pe jar. Din cauza sfarsitului animeului traiesc cu speranta ca o sa-l continuie. Si cred ca o sa apara o serie noua de abia dupa ce se termina povestea din manga. La fel cum s-a intamplat cand s-a terminat Naruto si a inceput Naruto Shippuden. De aceea nu cred ca o sa lase povestea in aer.winking