| janina19 a întrebat:

Bună,caut un film de multa vreme,este vorba despre un baiat care ramane la aceeasi varsta datorita unei ape pe care o bea si care calatoreste peste tot in lume si peste cativa ani se intoarce sa bea apa din nou pentru a ramane tanar. Se indragosteste de o fata,trebuie sa plece, acesta o cheama cu el dar fata nu se duce si ii spune de apa ca sa o bea pentru a se reintalni cand se întoarce baiatul, acesta cand se intoarce dupa ani gaseste mormantul fetei langa apa, insemnand ca aceasta nu a baut apa si a murit de batranete

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E cel care a fost deja mentionat mai sus, Tuck Everlasting (2002).

Iti voi lasa si alt film, asemanator ca idee (fain si acesta!):
The Spring
https://www.cinemagia.ro/filme/the-spring-izvorul-12332/

| janina19 explică (pentru floresdemayo):

Da acesta este, mulțumesc frumos

| janina19 explică (pentru floresdemayo):

Multumesc frumos ❤️