| Constanteanca a întrebat:

E un film cu o familie falsa, avand contracte sa stea unii cu altii si castigand bani pentru ca faceau reclama la anumite lucruri. Parintii si 2 copii, o fata si un baiat. Actorii sunt cunoscuti dar nu-mi mai aduc aminte decat atat. Stie careva cum se numeste? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Paius_Cosmin_1992 a răspuns:

The Joneses?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te referi la filmul "Nevastă de împrumut" (Just Go with It), 2011?
http://www.cinemagia.ro/filme/just-go-with-it-489806/

| Constanteanca explică (pentru floresdemayo):

Nu, nu e asta sad
Tipii din filmul despre care vorbesc faceau reclama la anumite produse pe care, dupa ce le vedeau la ei, vecinii si prietenii lor le cumparau imediat. Tin minte o faza cu presupusa nevasta cand facea jogging imbracata intr-un fel, celelalte s-au uitat putin stramb la ea cand au vazut-o, dar a doua zi alergau toate imbracate ca ea laughing
Si fiecare avea anumite targeturi : copiii trebuiau sa-i ademeneasca pe cei din liceu, pe cei de varsta lor si tot asa.
Ah, si presupusa fata avea o slabiciune pentru presupusul tata si tot incerca sa se culce cu el big grin

Multumesc pentru intentie totusi! happy

| Constanteanca explică (pentru floresdemayo):

L-am gasit! Era The Joneses happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Constanteanca):

Nu cunosc filmul menționat de tine. Nici măcar nu știam de el... : )
Totuși, e o bucurie când (re)găsești un film pe care-l cauți. Și eu am căutat ani în șir, un film (nici marii cinefili nu au putut să îmi dea un răspuns), și de abia zilele trecute, după căutări interminabile, l-am aflat, singură. Deci, împart cu tine bucuria regăsirii. : )