| aveadrianus2 a întrebat:

As avea o mica intrebare pentru voi la care astept raspuns,pertinent si in cunostinta de cauza.
Ce filme recomandati spe a fi vizionate. Exclude-ti filmele de actiune horror.
Astept recomandari de filme care "predau" o lectie.
Adineauri am vizionat "the bucket list" iar mai devreme "inchisoarea ingerilor", bineinteles in ambele il avem ca actor pe Morgan Freeman.
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| VyrusEleven a răspuns:

Atunci cand eu vizionez un film, nu ma uit ca prostul, nu doar privesc monitorul. Iau in calcul multe aspecte cum ar fi: Cat este de bine ambientat, cat de bine definita este acțiunea, cat de conturata este relatia intre personaje, cat de bine sunt plasate replicile si reactiile personajelor, etc etc... Inainte de a viziona filmul ma uit pe Imdb, citesc un rezumat, vad un trailer si imi fac o parere. Daca merita vazut il vad daca nu pierd doar 5 minute din viata si nu 2 ore. Iti recomand sa faci la fel. P.S: Nu ai pentru ce

16 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Sa ghicesc ca iti place Morgan Freeman...uhm bine atunci...Dolphin Story 2, Oblivion, Now you see me, The pownbroker :3

| VyrusEleven a răspuns:

Iti recomand sa vizionezi "Viata lui Pi". Este un film impresionant care te invata foarte multe. Un film clasic dar foarte apreciat este "Contele de Monte Cristo". daca vrei un film plin de suspans si care iti pune neuronii la incercare iti recomand "Now you see me" (Morgan Freeman). Filmele cu cele mai multe lectii raman in orice caz animatiile. Vezi "Bolt", vei invata ca tot ce conteaza este sa te increzi in tine si sa fii cat mai curajos si vei reusi, sau "Happy Feet" care iti va arata ca sa fii diferit de ceilalti nu este un lucru rau. Daca vrei sa inveti ce este sacrificiul vizioneaza "Armaggedon" film care m-a miscat pana la lacrimi. Sper sa vizionezi aceste filme care sunt un must see si sa revii cu concluzii. Iti doresc vizionare placuta. Bafta

| aveadrianus2 explică (pentru SabbyNightShadow):

Multumesc!

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru aveadrianus2):

Pentru nimic^^

| aveadrianus2 explică (pentru VyrusEleven):

Multumesc.Sunt de aceiasi parere cu tine in privinta animatiilor.

| aveadrianus2 explică (pentru SabbyNightShadow):

Era sa uit.Ai dreptate in privinta lui Morgan Freeman..."il iubesc".

| Jokerashul a răspuns:

Lectii de viata ai putea gasi in urmatoarele filme :
7 Pounds
The pursuit of Happyness
Luptatorul / Cinderella Man
Hachi : A dog's tail
Unstoppable

Sa te uiti si sa imi zici ce parere ai.Eu am vazut extrem de multe filme si ti-am zis primele care mi-au venit in minte. Daca mai vrei filme de calitate de orice timp ami putin horror sa imi zici.

| aveadrianus2 explică (pentru Jokerashul):

Multumesc.Saptaman viitoare cred ca o sa iti dau un raspuns.Mai am si de invatatbig grin

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru aveadrianus2):

Multumesc happy si mie imi place mult^^

| Jokerashul a răspuns (pentru aveadrianus2):

N-ai pentru ce.Filmele este singura arta care te poate invata, entuziasma si trezi in asa putin timp.Crede-ma ca nici 10 la suta din ce am eu de facut pe saptamana viitoate. Spor oricum.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Se7en,un thriller psihologic tot cu Morgan Freeman happy
"Intouchables" o comedie in inegalabilul stil frantuzesc laughing cu un pic de drama, un film dupa o intamplare adevarata ce trateaza tema prieteniei.
"Inception"- in opinia mea o capodopera care iti va antrena mintea cu siguranta
"War Horse" o alta capodopera, despre destin.
"Pan`s Labyrinth", daca nu te deranjeaza faptul ca e in spaniola (sau poate-l gasesti dublat in engleza) spune povestea unui suflet de copil si cum imaginatia te poate purta dincolo de razboi, rautate si ura.

| NoOneKnow a răspuns:

Awake- o drama extraordinara
Definitly, maybe- o comedie romantica de exceptie

| aveadrianus2 explică (pentru NoOneKnow):

Mersi.

| aveadrianus2 explică (pentru Jokerashul):

Ms.La fel si tie!

| thalyslly a răspuns:

The family mala vita-comedie
next three days,++theriller
the omen
deja vu,-thriller
la cara oculta
chaos-thriller
red lights, al saselea simt-thrillere psihologice
jaful de pe backer street

| aveadrianus2 explică (pentru RedheadOnTheRun):

Salut.Chiar acum am vazut trailer-ul la "Intouchables".O sa il vizionez!