| yeaa1234 a întrebat:

Bună seara! Doresc să găsesc un film și nu mai știu denumirea acestuia, mă puteți ajuta, vă rog? Am căutat pe google filme despre Titanic, însă nu reușesc să găsesc nici o secvență care să îmi pară cunoscută.
Acum ceva mai mulți ani, am văzut un film al cărei acțiuni se petrecea pe Titanic. Țin minte următoarele detalii din film:
- o familie înstărită sărbătorea ziua de naștere a celei mai mici fiice a lor și logdona celei mai mari, înainte de dezastru;
- părinții au murit împreună pe Titanic;
- Fata cea mare a scăpat împreună cu sora cea mică și fratele (? Nu mai știu sigur dacă era un frate și încă o soră, sau doar încă un frate), iar logodnicul a sărit de pe vapor, însă a fost tras de valuri și nu a reușit să scape;
- Fata cea mare preia compania tatălui ei, iar cea mică când ajunge la adolescență / majorat? (Nu mai știu exact) se răzvrătește și fuge de acasă; de asemenea, fata cea mare a suferit ani de zile după logodnicul ei, iar până la urmă se căsătorește cu un asociat/prieten mai în vârstă al tatălui ei;
* acest detaliu nu mai știu dacă este din filmul pe care îl caut sau din alt film: când fata cea mare a ajuns pe vaporul care a preluat oamenii care au reușit să scape de pe Titani căuta un copil mic (2/3 anișori) blond, nu mai știu exact dacă era fetiță sau băiat, iar copilașul era bolnav (nu mai știu dacă s-a făcut bine)

Răspuns Câştigător
| dannys a răspuns:

Incearca " No Greater Love" din 1995

2 răspunsuri:
| yeaa1234 explică (pentru dannys):

Omg! multumesc!?

| dannys a răspuns (pentru yeaa1234):

Cu placere!