| AlexDynamo1996 a întrebat:

am un televizor cu usb media(poze, muzica si video)
Am pus pe un stik usb un film si cand il bag in televizor arata un folder si cand il deschid spune ca este gol
ce trebuie sa fac?!?!?!?!?!

4 răspunsuri:
| trance04 a răspuns:

Probabil filmul nu este in formatul pe care il cere tv-ul, ia manualul si uita-te sa vezi ce formate de filme accepta tv-ul si descarca-le in acel format si nu uita la subtitrare daca nu merge schimba terminatia la subtitrare ori.srt, sau.subwinking

| AlexDynamo1996 explică (pentru trance04):

Am gasit problema dar subtitrarea tot nu o citeste indiferent ce as face

| Weyland a răspuns:

Cel mai probabil filmul este în format MKV.

Dacă acesta este cazul, înseamnă că televizorul tău nu suportă formatul MKV.

În cazul ăsta, poţi folosi un convertor gen HandBrake (freeware, open-source): http://handbrake.fr/

| AlexDynamo1996 explică:

Este in format avi