| alinamaria11 a întrebat:

Ce comedii romantice stiti (de preferabil cu adolescenti)? si actori frumosilaughing)
P.S daca puteti sa imi spuneti despre ce e vorba in ele

FUNDA PT CINE RESPECTA CERINTELE
xoxo

11 răspunsuri:
| Andreea22X a răspuns:

Just married

| FllorinaFlory a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult filmul Beastly.

Alex Pettyfer este Kyle Kingson, un tânăr care le are pe toate: este frumos, inteligent, bogat şi are multe posibilităţi. Dorind să îşi bată joc şi să o umilească pe cea mai respingătoare colegă de clasă, el o trece pe "listă" pe gotica Kendra Hilferty (Mary-Kate Olsen). O invită la o petrecere din cadrul şcolii, unde o abandonează într-un mod crud, necivilizat. Ea se răzbună, aruncând o vrajă asupra lui, care îl transformă în tot ceea ce el nu este. Furios din cauza noii înfăţişări, Alex o confruntă pe Kendra şi îşi dă seama că singura soluţie de a scăpa de vrajă este să facă pe cineva să se îndrăgostească de el aşa cum este: un lucru pe care îl consideră imposibil. Îngrozit de aspectul lui, tatăl lui Kyle îl alungă la Brooklyn, în compania unui proprietar simpatic şi a unui tutore orb. În timp ce Kyle se gândeşte cum să îndepărteze vraja şi să îşi recapete viaţa, el riscă, oprind un dependent de droguri să ucidă un vânzător. Fiind conştient de această oportunitate, îi promite libertate şi siguranţă pentru fiica lui, Linda Taylor, dacă aceasta se mută în casa lui Kyle. Astfel începe călătoria lui Kyle pentru a găsi iubirea adevărată, în povestea lui hyper-moderna a clasicii Frumoasa şi Bestia.

Sper sa-ti placa si tie!hee hee

| GaBrYeLa18 a răspuns:

Buna! Tocmai am terminat de vazut Friends with benefits si este foarte frumos razi mult! Este vorba despre un barbat (Justin Timbarlake) care se muta din L.A. in New York si intalneste aceasta fata care este interpretata de Mila Kunis si incep sa vorbeasca si sa fie prieteni( ceva mai mult ca prieteni=prieteni cu beneficii) dar si-au facut un juramant ca nu o sa fie nimic mai mult.El o duce sa-i cunoasca familia dar apoi ea a auzit ceva si inventeaza ceva ca sa plece de acolo apoi el tot o suna si apoi se cearta dar el gaseste o cale sa se impace si asa sunt impreuna.E superb daca te uiti la el vizionare placuta si ma bucur ca-ti plac genul asta de filme cum imi plac si mie!big grin

| TraficDeMentosane a răspuns:

What`s youre number? (2011)
http://www.imdb.com/title/tt0770703/
Este super amuzant filmul, este vorba despre o fata, Ally, care vrea sa-si gaseasca perechea, dar i s-a spus ca daca se cupleaza cu mai mult de 20 de persoane nu va mai avea sanse sa-si gaseaca perechea. Din aceasta cauza ea vrea sa-si contacteze fosti prieteni, sa vada care ar fi cel mai potrivit, din cei 20, astfel incat sa nu depaseasca numarul. Am ras cu lacrimi la acest film :)).

| Filme_Bune_Filme_Bune_1990 a răspuns:

Salut poti viziona Filme aici: www.seriale-gratis.ro Sunt bine structurate pe categorii si cred ca poti gasi ceea ce iti place.

| HappyyEndingg a răspuns:

Iubit de imprumut. - Timidă, tăcută, mereu în umbra altora, Rachel (Ginnifer Goodwin) este întruchiparea fetei bune. Cum împlineşte în curând 30 de ani, pe măsură ce se apropie de petrecerea sa aniversară, are din ce în ce mai des sentimentul că viaţa ei nu decurge aşa cum şi-ar fi dorit. Deşi are o carieră de succes în cadrul unei firme de avocatură din New York, ea îşi petrece tot timpul la birou, având drept şef un adevărat tiran.

La polul opus, prietena sa din copilărie Darcy (Kate Hudson), exuberantă, sclipitoare şi superficială, a obţinut mereu ce şi-a dorit, inclusiv un logodnic de milioane. Iar asta nu face altceva decât să îi amintească lui Rachel că la sfârşitul petrecerii ea va pleca acasă ca de fiecare dată, singură. Se ştie: fetele bune ajung în rai, iar fetele rele ajung unde vor. Asta până când fata buna bea prea mult şi… se trezeşte în pat cu Dex (Colin Egglesfield), fostul ei coleg de facultate şi întâmplător... logodnicul lui Darcy. Şi aşa, vechea tradiţie "ceva nou, ceva vechi, ceva albastru şi… ceva de împrumut" se schimba puţin. Mai mult!

Ador filmu' acesta. Ti-l. recomand. I foarte dragut. Chiar o sa te indragostesti de personaje.

A walk to remember. - Pe scuurt. Landon si prietenii lui sunt cei mai cool baieti dintr-un liceu din Beaufort. Jamie e opusul lor, nimic nu pare cool la ea. E fiica preotului si poarta haine largi, care ii ascund formele. Cand o farsa a lui Landon se termina prost, directorul liceului il obliga sa joace in piesa scolii, activitate in care e implicata si Jamie. Petrecand tot mai mult timp alaturi de ea, baiatul descopera dupa un timp... ca s-a indragostit! Landon este nevoit sa renunte la prietenii sai pentru a-si petrece timpul cu Jamie, el incercand sa-i implineasca toate visurile fetei.

Keith - drama, romantic. blushing> - Natalie, o populara eleva de 17 ani, traieste ca si cand viata nu ar mai avea taine pentru ea. Cel putin pana ce in peisaj apare Keith Zetterstrom, un baiat de care tanara se indragosteste nebuneste.
Disperata ca nu primeste din partea lui Keith atentia cu care a fost obisnuita, Natalie se apropie de el si afla ca ascunde un secret intunecat, ce anunta un sfarsit tragic...

Dear Jonh - Acest film, in regia lui Lasse Hallstrom, spune povestea unui tanar soldat care se indragosteste de o studenta idealista. Intr-o vacanta de primavara, Savannah Curtis il intalneste pe John Tyree, aflat intr-o scurta permisie. Pentru personajul lui Chaning Tatum, momentul intalnirii reprezinta dragoste la prima vedere. In urmatorii sapte ani cei doi corespondeaza intens, scrisorile lui Savannah (Amanda Seyfried) insemnand pentru tanarul soldat mai mult decat niste simple gesturi romantice, caci la fiecare misiune periculoasa acesta reuseste sa-si mentina echilibrul pishic tocmai cu ajutorul acestori dovezi de dragoste. Insa aceasta indelungata corespondenta are consecinte pe care niciunul dintre cei doi tineri nu le prevede...

The lucky one. Cu Zac Efron - Logan e un puşcas marin american se întoarce acasă după ce a fost în trei misiuni în războiul din Irak. El e convins că a scăpat cu viaţă fiindcă o femeie necunoscută i-a purtat noroc, după ce i-a găsit poza în noroi şi a purtat-o mereu în portmoneu. Soldatul scapă dintr-un atac mortal în care îşi pierde doi prieteni, iar apoi are noroc şi la poker. Prietenul său, Victor, e convins că fotografia femeii misterioase are rol de talisman. Logan se porneşte în căutarea străinei, despre care crede că îi e sortită, prin toată America. El întâlneşte o femeie puternică, dar vulnerabilă, divorţată şi cu un fiu mic, despre care nu ar fi crezut că e cea pe care o aştepta. Atras de această femeie, Elizabeth, el începe o relaţie de dragoste şi ajunge să păstreze fotografia în secret. Însă, cum se întâmplă de obicei cu secretele, va ieşi la suprafaţă şi le va ameinţa nu doar relaţia, dar chiar şi vieţile.

In Time - Actiunea filmului se petrece undeva in viitor unde procesul de imbatranire a fost schimbata, oamenii trebuie sa plateasca pentru a ramane in viata. Oamenii se opresc din imbatranire la varsta de 25 de ani. Cu toate acestea, pe bratul lor este stampilat un ceas care indica cat de mult vor tra, de fapt cat timp mai au de trait. Pentru a evita suprapopularea, timpul a devenit moneda si modul in care oamenii platesc pentru lux si necesitati. Cei bogati pot trai pentru totdeauna, in timp ce restul incearca sanegocieze pentru nemurirea lor. Untanar sarac este acuzat de crima atunci cand el mosteneste o avere de timp de la un barbat mort de clasa superioara. El este fortat sa fuga de forta politista corupta FBI, cunoscuta si ca "Cronometrorii".

Speeer, ca o sa iti placa. Tee asigur. Ca o sa iubesti filmele astea! Actorii sunt. supeerr [ si frumosi laughing ]. I ador. Te rooog, zi-mi ca o sa te uiti? puppy dog eyes33

| TheBlackCatLifestyle a răspuns:

Stiu ca vrei o comedie cu adolescenti.Insa eu stiu 3 comedii geniale, fara adolescenti la care sunt insa sigura ca vei rade cu lacrimi.

1) Something's Gotta Give
(2003)
Ceva, ceva tot o ieşi
Câştigători ai Premiului Oscar, Jack Nicholson, Diane Keaton şi Francis McDormand joacă alături de Keanu Reeves şi Amanda Peet într-o comedie romantică sofisticată, "Ceva, ceva tot o ieşi", aparţinând scenaristului / regizorului Nancy Meyers (What Women Want, The Parent Trap), care dovedeşte că în probleme ale inimii, te poţi aştepta la orice.

Harry Sanborn (Nicholson) este un burlac cu experienţă care are relaţii doar cu femei sub 30 de ani. În timpul unui aşa-zis week-end romantic cu ultima lui cucerire, Marin (Peet), la casa de pe plajă a mamei sale din Hampton, New York, Harry are dureri toracice. Mama lui Marin, Erica Barry (Keaton), o scriitoare de succes, divorţată, se lasă greu convinsă să îi acorde primul ajutor. Când rămân singuri, Harry descoperă cu surprindere că este atras de Erica, motivele fiind potrivite.

Şi în ciuda protestelor ei iniţiale în ceea ce îl priveşte pe Harry, Erica simte că redescoperă iubirea. Complicaţiile romantice intervin în momentul în care Erica este de asemenea curtată de fermecătorul medic de treizeci şi ceva de ani, al lui Harry, Julian Mercer (Reeves).

În momentul în care îşi revine, Harry se întoarce la fostele lui obiceiuri. Totuşi, când sentimentele lui pentru Erica îi schimbă viaţa, Harry trebuie să îşi schimbe complet şi adevărat comportamentul pentru a o recâştiga.

(Razi cu lacrimi la unele scene laughing)

2)
The Ugly Truth
(2009)
Adevărul gol-goluţ

Lupta dintre sexe se încinge în Adevărul gol-goluţ, o comedie isteaţă şi sexy despre bărbaţi, femei şi prăpastia dintre felurile în care gândim unii despre ceilalţi, visăm, sau ne încercăm puterea de seducţie asupra sexului opus. Între Katherine Heigl (Knocked Up, "Grey’s Anatomy") şi Gerard Butler (300) ies scântei pentru că ei sunt doi colegi care par sortiţi să se dispreţuiască veşnic. Ea e hotărâtă să-şi găsească partenerul ideal, scornit de visele ei. El vrea să le transmită femeilor mesajul că trebuie să fie mai realiste şi să admită că bărbaţii nu au decât un singur scop. Dar exact atunci când el se decide să o ajute pe Abby să obţină ceea ce vrea, cei doi îşi dau seama cu stupoare cât de tare se pot atrage firile opuse.

Abby Richter (Heigl) este ambiţioasa producătoare a unui talk-show matinal de televiziune "A.M. Sacramento", care se mândreşte cu faptul că poate rezolva pe loc orice problemă – orice problemă în afara statutului ei de femeie singură şi nefericită. Când vine vorba de întâlniri şi cunoştinţe, Abby se transformă dintr-o femeie de succes, într-o ghinionistă.

Când rating-ul show-ul ei începe să cadă, Abby este forţată să se asocieze cu proaspătul corespondent special Mike Chadway (Butler), un tip care o irită nespus. Emisiunea lui, "Adevărul gol-goluţ", promitea că va dezvălui secretele bărbaţilor. Dar emisiunea lui provocatoare, cam şovinistă şi deşănţată, o ofensează pe Abby, care simte c-o ia razna când vede că show-ul face rating-uri fulminante pecetluindu-i lui Mike statutul de angajat favorit al postului de televiziune.

Apoi Abby îl întâlneşte pe Colin, vecinul ei, care e doctor şi neînsurat! El este întruchiparea opusului lui Mike Chadway - e suav, politicos şi nici pe departe o brută - iar Abby nu vrea să mai rateze de data asta. Deşi nu-i convine să recunoască, ea are nevoie acum de expertiza lui Mike în materie de preferinţele bărbaţilor, pentru ca ea să n-o mai dea în bară şi de data asta. În timp ce Mike o consiliază pe Abby, iar ea pune în aplicare tacticile lui de seducţie, ei vor descoperi că sunt victimele unei mari ironii: oricât de diferiţi ar fi, bărbaţii şi femeile împărtăşesc aceleaşi sentimente.

{asta e usor sexist dar totusi razi de te doare burta la el}

3)
Bridget Jones's Diary
(2001)
Jurnalul lui Bridget Jones

Povestea se concentreaza asupra lui Bridget care era convinsa ca toata lumea intelege perfect in afara de ea. Ambitiile ei sunt putine: ar vrea sa slabeasca si sa gaseasca dragostea adevarata- dar sunt aparent irealizabile. Viata sa romantica este in stadiul de criza perpetua. La inceputul noului an, Bridget decide ca a venit timpul sa preia controlul asupra vietii ei si incepe sa tina un jurnal.

,, Am decis sa fiu stapana pe viata mea si sa incep sa tin un jurnal, inregistrand toate evenimentele importante.Hotararea numarul 1: obligatoriu voi slabi cateva kilograme. Hotararea numarul 2: la fel de importanta, voi gasi un prieten dragut si sensibil cu care sa ies si nu voi face vreo pasiune romantica pentru nimeni din urmatorii: alcoolici, obsedati de cariera, voyeuri, labili emotionali sau perversi

In timp ce prietenii ei Jude, Sharon si Tom ii dau sfaturi nefolositoare, Bridget (Renee Zellweger) se afla intr-o adevarata incurcatura, intre doi barbati: seful ei fermecator, sexi dar periculos Daniel Cleaver (Hugh Grant) si Mark Darcy (Colin Firth)- un vechi prieten de familie care pare la inceput distant si plictisitor, pana cand adevarata lui fire este dezvaluita. Incercarile esuate ale lui Bridget de a-si controla viata haotica si de a-si gasi echilibrul sufletesc sunt notate in jurnal. Cu timpul, Bridget descopera ca are o abilitate formidabila de a supravietui confuziei din jurul sau.

{Distribuite buna, situatii hilare}

Stiu ca sunt cam vechi dar sunt comedii bune pentru week-end, rasul la ele este asigurat si din belsug.

| alinamaria11 explică (pentru GaBrYeLa18):

Stiu ca este frumos doar ca l-am vazut...multumesc oricum.happy

| GaBrYeLa18 a răspuns (pentru alinamaria11):

Atunci ma bucur ca l-ai vazut si ti-a placut!happy

| Otyilia_OaNa_1999 a răspuns:

The lucky one cu zac efron

| roxanaruxy a răspuns:

Adventurland happy ti-l recomand...
merita sa il vezi, te las sa te convingi singura big grin