| sasha1265 a întrebat:

TPU! Din vara vreau sa ma apuc de seria Naruto Shippuden, si am cateva intrebari:
1)Se merita?
2)Cate episoade sunt?
3)Inca se mai fac episoade?
4)Naruto este cu Sakura?
5)Despre ce este vorba?

Multumesc! Ofer FundaVOT, iar tuturor celorlalti care raspund VOThappy

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Daca ai urmarit seria "Naruto", obligatoriu trebuie sa urmaresti si "Naruto Shippuden"

Scuze pentru Off topic.

On Topic. Sa-ti raspund la intrebari.

1. Da se merita.

2. In prezent are 226 de episoade.

3. Da. Pe data de 21.06. 2012 apare episodul 267. Iar episoadele apar regulat in fiecare joi.

4. Nu

5. La sfarsitul seriei "Naruto", Naruto a plecat din Konoha sa se antreneze cu Jiraya. In primul ep din "Naruto Shippuden", Naruto revine in sat dupa 2 ani. A mai crescut si a devenit ceva mai puternic. Iar pe parcursul povestii intampina noi obstacole, si devine din ce in ce mai puternic.
Iar ca sa-ti dau un stimulent sa urmaresti seria "Naruto Shippuden":

1. Naruto si-a intalnit parintii. NU pot sa-ti spun cine sunt, te las pe tine sa urmarest toata seria si sa descoperi.winking

2. Naruto a reusit sa-l controleze pe Kurama.
Este impropriu spus "controleze" deoarece Kurama i-a dat mare parte din chakra lui si au reusit sa se inteleaga bine unul cu celalalt.

Sper ca a fost bune stimulentele.hee hee

Vizionare placuta!winking

P.S. Era sa uit, "Kurama" este numele lui Kyuubi (bestia cu 9 cozi din Naruto)winking

8 răspunsuri:
| umbrax a răspuns:

Da se merita
inca se mai fac episoade in total sunt 11 sezoane
nu este cu sakura

| FlorinaOana a răspuns:

1- da!, 2- multe happy, 3, da inca se mai fac., 4- nu, 5 - daca ai sa te uiti ai sa vezi, sper ca te-am ajutat happy

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

1)da se merita eu am uitat la :
-toate episoadele din Naruto
-toate episoadele APARUTE din Naruto shippuden
2)doar in naruto:http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Naruto_episodes
naruto shippuden:aproximativ 266 deocamdata
3)da:P
4)Inca nu, poate mai tarziu sau in Naruto Akkipuden
5)http://ro.wikipedia.org/wiki/Naruto_Uzumaki
x)Te sfatuiesc mai intai sa te apuci sa vezi Naruto (normal) dupa Shippuden, ca sa poti intelege ceva:)

| ryuu a răspuns:

Iar daca vrei sa urmaresti, poti sa intri aici http://anime.kage.ro/anime/naruto-shippuden/

Presupunand ca ai urmarit prima serie "Naruto". Iar daca nu ai urmarit-o, atunci n-are rost sa te apuci de "Naruto Shippuden";)

| IIZZYY18 a răspuns:

Clar se merita happy
Iubesc din tot sufletul acest anime sunt atatea scene emotionante si din care poti invata in viata reala + ca povestea este absolut geniala exact ca si in Naruto.

| Popescu_Theodor_1998 a răspuns:

1.Da, se merita.
2.In prezent sunt 320 de episoade.
3.NU.
4.te las sa te uiti tu dar sa stii ca are de toate.winking

| Mallsorte a răspuns (pentru Popescu_Theodor_1998):

Am o intrebare? Cum as putea sa le vad pe toate am ramas la ep 419 si de aici nu mai apare nimica.// exista vreun si-te chiar si in limba japoneza ma uit?

| GeorgeTrc a răspuns:

Fi foarte sigur ca merita in prezent sunt 474 de episoade si in curand se va termina cu parere de rau sad