| Mogiojojo a întrebat:

Vreau si eu un film asemanator cu Nightcrawler (Pradator de noapte). Vreau pareri de la niste oameni cu gusturi.

10 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Nocturnal Animals
Collateral
Prisoners
Zodiac
Demolition
The Gift
The Imitation Game
Drive
Taxi Driver (1976)

| Mogiojojo explică (pentru Sn4k3):

Cand am zis ca vreau un film asemanator tu cam ce ai inteles?

| Sn4k3 a răspuns (pentru Mogiojojo):

Calmeaza-te si vezi care-ti plac ca sunt asemanatoare.

| gogu220 a răspuns:

Bă eu am un gust de ceapă. Şi mă mir, că am mâncat usturoi.
Preferam de căpşune...

| Mogiojojo explică (pentru gogu220):

Sunt oameni carora le place orice vad si nu as vrea sincer pareri de la ei.

| faramatania a răspuns:

Sunt niște liste care pretind niște filme asemănătoare cu Nightcrawler (2014),dar sinceră să fiu, spun asta pentru că am văzut filmul, nu au legătură cu el.Deci ce găsești pe net, sunt astea:
https://en.softonic.com/......ghtcrawler
https://www.thecinemaholic.com/movies-like-nightcrawler/
Eu ce aș putea să îți recomand oarecum asemănător ar fi doar: Image (2014)
https://www.imdb.com/title/tt3089922/

| Raven a răspuns:

Dacă vrei un alt film în care etica și moralitatea sunt la nivelul genunchiului broaștei (doar că nu-i vorba de jurnalism) îți recomand Sicario (2015) sau There Will Be Blood

| BBJHHRUGs a răspuns:

Stiu e un film asemenator si leit cu Nightcrawler cu exceptia faptului ca acesta e horror cu un psihopat care ii place sa ucida numai noaptea si isi filmeaza victimile in timp ce sunt chinuite, torturate, mutilate si omaorate si ghici ce? un final neaspteptat, dupa ce termina cu omorurile se face baiat de treaba se angajeaza si se reintegreaza in societate devenind un om normal.

| Mogiojojo explică (pentru BBJHHRUGs):

Imi spui si cum se numeste?

| BBJHHRUGs a răspuns (pentru Mogiojojo):

Bai, sincer sa fiu chiar nu mai tin minte numele pentru ca filmul e de prin 2005/2006 (in perioada aia l-am urmarit) dar cand am vazut Nightcrawler am crezut ca este continuarea astuia, stii tu ca o partea a doua dar mi-am dat seama ca nu are nici o legatura.