| RotaruAngelo a întrebat:

Cand citesc subtitrările unui film nu pot sa ma tin in linie cu subtitrare si trebuie sa dau înainte si sa pun pauza, ce pot face sa citesc mai repede am 14 ani

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Citește mai mult, ce altceva. Cărți, nu doar filme.

5 răspunsuri:
| RotaruAngelo explică (pentru VoidEternal):

Asta stiu am o carte care vreau sa o citesc dar ma plictisesc repede plus ca sunt niște cuvinte care nu pot sa le inteleg, sa citesc care in continuare?

| LisaJulie a răspuns:

Incearca sa citesti carti, cat mai multe, iti recomand cele fantasy ca Cronicile Asasinului de regi sau trilogia Farseer

| Cipi1212 a răspuns:

Va trebui să te înveți să citești repede.

| TheBlueprint22 a răspuns:

Nu știu dacă ar ajuta lecțiile de dicție, bine ajută dar doar ca să înveți să vorbești mai repede. Oricum eu mă uit mai mult la desene, și asta doar dacă sunt dublate în română pentru că mi-e lene să citesc

| GirthD a răspuns:

Practica, ia o carte. Citeste cat mai mult