| CARDHU a întrebat:

Care este cel mai mare actor al turturor timpurilor? Nu nu mai din Romania!

47 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Hmm...grea intrebare..Al Pacino, Antonio Banderas, Johny Deep, Brad Pitt.

| CARDHU explică:

Raspunsul dvs. trebuie sa contina un singur nume de actor ]

| natearchibald a răspuns:

Christian Bale, Anthony Hopkins, Denzel Wahington, Leonardo DiCaprio, Morgan Freeman, Johnny Depp, Brad Pitt.

| Diabolique a răspuns:

Marlon Brando.

| shmata a răspuns:

Louis de Funes

| M25M a răspuns:

Robert de Niro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai cunoaste cineva actori romani (nu, Bendeac nu se pune)?

| alex310 a răspuns:

Al Pacino

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai orgasm inainte de termen cu Henry Fonda? Sau, si mai rau, cu Jane Fonda? laughing

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Robert Duvall.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Henry Fonda e fin, plus că joacă-n filmul meu preferat. Dar preferatul meu e Jack Nicholson (Gică Nicolescu, mai pe românește).

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Psihopatu'? El si cu Meryl Streep ce ma seaca, de la atatea nominalizari, parca si-au facut si greata un timp, mai ales Jackie, de vreo 10 ani joaca numai in dezastre.Bun, dar acum ceva timp.Imi place expresia aia de Jack Torrance in zapada, rece si inca putin debil.De la muieri care iti e pe plac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Niciuna în mod special. Cred că am eu sămânță de misogin în mine, de nu pot să remarc nicio actriță de-a lungul unei cariere, nu doar pentru un singur rol sau o secvență.
Mi s-a deschis apetitul pentru Jack ieri, când m-am apucat să citesc Zbor deasupra unui cuib de cuci, cu el pe copertă. De fiecare dată când pomenește naratorul despre zâmbetul cu dinții încleștați al lui McMurphy, mi-apare-n minte, fără întârziere, rânjetul bolnav al lui Nicholson. Așa că mi-am descărcat filmul și plănuiesc să-l revăd în seara asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domne, asa ceva nu exista.

| Diabolique a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimic nu există pentru tine? rolling on the floor
Hai, să vezi că mai există oameni de cuvânt, ghici la ce film mă uit în seara asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Diabolique):

Eh, ba da, dar CEL MAI la actori...sunt prea multi buni.
Ah, Galaxy Quest! Bun, imi plac oamenii care nu te uita big grin

| Diabolique a răspuns (pentru anonim_4396):

Sper să îmi deschidă pofta pentru parodii, că nu prea au fost genul meu rolling on the floor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Diabolique):

Http://www.youtube.com/watch?v=fM_IQAhvnKQ&feature=related

Are si Deleted Scenes, dar la ele sa te uiti dupa :D

| Diabolique a răspuns (pentru anonim_4396):

Promit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dom'le, eu formulările de genul "cel mai cel..." le preschimb în "preferatul dumitale..."
Ai stat cam mult pe contul ăsta, ce se-ntâmplă?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai, frate, că eu m-am prins din prima că tu te dai drept băbuță în călduri, cu întrebarea aia...laughing Ai un stil inconfundabil. Și da, ești sărit de pe fix...rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Diabolique):

Ok. Apropo de ce i-am spus adineauri lui GenOm, am o simpatie aparte pentru Robin Williams :D
http://www.trilulilu.ro/video-film/mrs-doubtfire-1993-concluzie-divort

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am citit "pasiune", în loc de "simpatie". Mă duc să mă spăl pe față...

| Diabolique a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze, dar sunt cu GenOm la partea asta. Am o pasiune pentru Jack Nicholson
http://www.youtube.com/watch?v=2TVooUHN7j4
Apropo, după un minut din Galaxy Quest mi s-a făcut dor de Harry Potter =)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Diabolique):

Si mie imi place big grin Cel mai mult mi-a placut de el cand a jucat cu Adam Sandler in The Anger Management. Nicidecum in The Shining sau alte filme laudate de-ale lui tongue
Ah, HP, Alan Rickman love struck Oricum, Robin Williams mi se pare cel mai flexibil tongue Am vazut toate filmele lui. Good Will Hunting, The Bicentennial Man, Dead Poets Society, si multe altele...printre putinele filme la care chiar mi-au dat lacrimile din cauza prestatiei lui. Iar Mrs. Doubtfire e cel mai bun film de familie pentru mine big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Diabolique):

Mi-am amintit acum. Mi-a mai placut de Nicholson intr-un film cu Morgan Freeman: The Bucket List big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Diabolique):

Ah, tu ai pasiune...
I-ai văzut mutra când i-a întins un ins pentru autograf o poză cu Jokerul din 2008, jucat de Heath Ledger?rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ți-a plăcut The Anger Management...sad Pe mine mă seacă rău Adam Sandler ăla, nu-mi priește de nicio culoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah, dar nu de Adam Sandler mi-a placut rolling on the floor

| Diabolique a răspuns (pentru anonim_4396):

NU! Arată-mi te rog videoclipul rolling on the floor