| Tadic a întrebat:

Ce alte tehnici va invata Naruto dupa razboi?

Răspuns Câştigător
| BCoMichael a răspuns:

Naruto va invata si rinnenganwinking
Nagato a avut Rinnengan si el facea parte din clanul Uzumaki + ca scrie si in manga in episodul 567-671 cred happy

54 răspunsuri:
| Tadic explică:

Ce inseamna asta thinking

| BCoMichael a răspuns:

Deci esti fan naruto.
Pai el o sa invete Sfera Tailed Beast si doar atat.
O sa mai invete tehnici dar nu asa recent, funda?

| Tadic explică (pentru BCoMichael):

O sa mai astept raspunsuri

| QueenBey a răspuns:

Probabil fiind fiul celui de'al 4-lea Hokage, tehnici de teleportare si de sigilare happy

| Tadic explică (pentru BCoMichael):

Adica va putea sa faca aceleasi tehnici ca Pain? Adica Impingerea Atotputernica / Atragerea Universala/ Devastare Planetara si toate astea?

| BCoMichael a răspuns (pentru Tadic):

La inceput nu! Nici Sasuke nu a fost capabil sa faca Amateratsu sau Susano la a doua zi dupa trezirewinking
Intr-adevar pain aveau Rinnegan dar nu era autentic pentru ca a fost pus printr-o operatie facuta de Nagato, adevaratul stapan al Rinnenganuluiwinking
Naruto clar va avea Rinnengan si o sa stapaneasca toate tehnicile alea happy
Ca o dovada : Atunci cand l-a infrant pe Kurama si a dobandit puterea acestuia el semana cu The Six Sage care avea de-asemenea Rinnengan!

| wizopo2 a răspuns:

Intreaba-l pe Kishi big grin, Eu nu ma bag la predictii.

| Byebye14 a răspuns (pentru BCoMichael):

Cum adica naruto va invata si rinnegan?
vreau sa zic, rinnegaul e mostenit, nu se invata, ca si sharinganul si byakuganul, care sunt la fel, mostenite.(clanurile uchiha si hyuuga )
deci, asta inseamna ca naruto si nagato sunt inruditi.
deci, de aici deduc ca si kushina trebuie sa aiba rinnegan..hmm? din cate stiu eu nu are.
probabil, adica sigur laughing, in manga sunt mai multe detalii. dar daca nu s-ar mai da flashback-uri si ar incepe mai repede razboiul ne-am lumina si noi

| BCoMichael a răspuns (pentru Byebye14):

Nu toti din clanul uzumaki au rinnengan, doar o ramura din care singurii cunoscuti sunt Nagato si Naruto si care o are ca ascendent pe The Six Sage! Naruto isi va trezii oarecum rinnenganul odata cu terminarea razboiului pentru ca el a dobandit abilitatea lui Sage, si anume purificarea chakrei uneia dintre bestii!
Ma rogwinking

| AlexanderTheG a răspuns (pentru BCoMichael):

Omule nu vreau sa te contrazic sau sa te jignesc intr-un fel dar tu citesti ceea ce scrii inainte sa postezi? cum poti spune ca naruto va trezi Rinnegan-ul?
Rinegan ca si Sharingan si Byakugan sunt KekeiGenkai si nu pot fi invatate, poate doar furate dar si atunci sunt cateva cerinte speciale si chiar daca ar fi avut crezi ca Kakashi sau Jiraya nu ar fi facut ceva in privinta asta? dupa cum stim cu toti:Nagato A PRIMIT Rinnegan-ul de la Tobi, parinti lui nagato nu erau ninja erau oameni simpli deci nu kekeiGenkai, nu Rinnegan! inca o chestie, clanul Uzumaki nu e un clan direct de la Rikudou ca si Uchiha sau Senju

Si am vazut mai sus la Lauriss7 despre tehnicile de teleportare care le avea Yondaime si sigilarile asa mai spun si eu, dupa cum stiti Naruto stie deja Tehnica Zeului tunet Zburator(a folosito de 2 ori (o data in anime si o data in manga) pana acum si a fost si confirmata oarecum de personaje (tsunade, yamato, raikage, bee), iar despre sigilari ce sa zic(parerea mea) ca sa faci sigili trebuie sa ai un nivel ridicat de inteligenta iar naruto nu are asa ceva si nici nu va avea (confirmare facuta de Kishimoto) deci nu prea il vad pe naruto sa faca sigili.

Daca doriti sa puneti si alte intrebari despre naruto si sa primiti un raspus cat se poate de decent si sa faceti parte Dintr-o comunitate dedicata doar lui naruto va invit pe http://narutofan.forumulmeu.ro

| AlexanderTheG a răspuns (pentru Byebye14):

Ai dreptate, Clanul Uzumaki nu are cum sa aiba Rinnegan ei au sigilile si vietile lungi, foarte lungi nici decum rinnegan, eu pana acum am vazut 6 membri ai clanului Uzumaki si din acesti 6 doar unu avea Rinnegan, Nagato, este explicatia mai sus de ce doar el.

| BCoMichael a răspuns (pentru AlexanderTheG):

Cand Naruto s-a luptat cu Itachi acesta i-a dat o cioarawinking
Acea cioara poseda sharingan si mangekyou sharingan! Itachi i-a dat-o special pentru a-i trezi rinneganul care o sa fie folosit mai tarziu pentru protejarea satul de Sasuke.
Rinnegan nu este ca celelalte kekkei-genkai-uri care se mostenesc, acesta poate fi trezit in orice persoana prin folosirea sharingan-ului Dojutsu, ca exemplu il dau pe madara care si-a trezit rinneganul cu propriul sharingan, sau pe Nagato care a introdus rinneganul in Pain cu ajutorul lui Tobi (Tobi este Madara). Si ca fapt divers rinneganul nu este mostenit intr-un clan ci este un produs sharingan sau apare din start la nastere (cazul lui Nagato).
Mai citeste din manga daca vrei sa vorbesti cu mine pe tema asta + ca Naruto nu e Naruto, este o reincarnare al Inteleptului celor sase cai! Ala pe care il ai la avatar rolling on the floor
Daca te indoiesti de ultima parte uite-te la naruto in kyuubi mode si observa semnele distincte de pe piept care seamana cu Tomatoe la sharingan!
Naruto clar clar v-a avea rinnengan pentru ca sunt prea multe semne si indicii!

| AlexanderTheG a răspuns (pentru BCoMichael):

Sa stii ca imi place de tine, esti creativ.
Despre cioara care ia dato Itachi lui Naruto, nu e o cioara cu mangekyou sharingan, cioara aia avea ochiul lui Uchiha Shisui, care poate schimba destinul unei persoane, dupa cum ai putut vedea in manga cu Itachi la invierea lumi inpure si la Danzo ca sa poata deveni Hokage.Si sharinganul lui Shisui poate fi folosit doar o data la 7 ani parca, daca nu 10, deci cioara aia acum e fara valoare, Itachi a pregatito ca un plan de rezerva in caz ca Sasuke o ia pe calea intunecata. Abia astept sa vad asta in anime laughing

| Tadic explică (pentru Byebye14):

Dar ia zi tu, cum de Tobi(MAdara) are si sharingan si rinnegan?

| BCoMichael a răspuns (pentru AlexanderTheG):

Nu te contrazic cu privire la ochiul lui Shisui, dar acesta este mai intai de toate un sharingan;) ce spui tu este doar o abilitate a acestuia, vezi aici : http://naruto.wikia.com/wiki/Itachi's_Crow
Si tu esti destul de emancipat, se vede ca esti fan naruto (me too_ :))
Niste dsene:
๏.๏ -_-

"✇.✇"Sharingan!" -_-

"❂_❂"Mangekyou!" -_❂ T_❂

"۞_❂"Amaterasu!" -_-

"❁_❁" "Eternal Mangekyou Sharingan!

| Tadic explică:

Am vzt poze pe net ..Si sunt poze cu naruto cu rinnegan.

| AlexanderTheG a răspuns (pentru Tadic):

Madara a avut un frate, care amandoi faceau parte din clanul Uchiha si vroiau sa devin cei mai buni Shinobi, ca sa devina cei mai buni au dezvoltat cat au putut ei Sharinganul pana cand intr-o zi Madara din cauza ca a suprasolicitat Sharinganul sia pierdut lumina, nu mai putea vedea si avea dureri groaznice atunci ia furat ochii fratelui sau si a descopetit un noun nivel al sharinganului, Eternal Mangekyou sharingan(ultimul nivel al sharinganului) iar de aici a dobandit Rinegannul intr-o lupa cu primul hokage.
Nu sunt 100% sigur dar asa e

| AlexanderTheG a răspuns (pentru Tadic):

Sunt poze facute de fani!

| Byebye14 a răspuns (pentru BCoMichael):

Bun, acum ca ai adus vorba, ce semnificatie au semnele alea de pe pieptul lui naruto in kyuubi mode? ati observat ca aceleasi semne le avea eremitul celor sase cai pe piet ca si jinchuuriki-ul lui zece cozi, care era de asemenea controlat de rinnegan.
nu, nu madara si-a " trezit " rinneganul, ci l-a luat inapoi de la nagato(nu pain, nagato in corpul lui original ) si si l-a pus siesi.
inca un lucru, de ce madara i-a dat rinnegatul lui nagato? probabil madara stia ca il va intalni pe yahiko si ca vor fi studentii lui jirayia si bineinteles l-a folosit ca sa fondeze akatsuki. Totusi, nu pot sa-l neg pe yahiko care desi mort are( a avut ) un rol destul de important...
altceva. puterea pe care i-a dat-o itachi lui naruto a fost dezvaluita in manga?(urmaresc doar anime)
totusi, nu poate fi sharingan. motivul mi se pare destul de simplu, ca sa ai sharingan trebuie sa ai acel tip de ochi( ca in cazul lui kakashi, are un ochi sharingan de la un descendent uchiha, obito, desi nu face parte din clan ). Sau cum e in cazul lui Danzo. Asta a folosit celulele primului hokage pentru a-si implanta toti acei sharingan, inclusiv pentru a-si inlocui ochiul, si pentru a folosi izanagi.
naruto nu face parte din clanul uchiha, nu are un ochi uchiha, deci nu poate avea sharingan. Totusi, dupa versiunea ta, el va avea si sharingan, si rinnegan? eventul si bykugan?laughing)
Altceva. Faptul ca nagato s-a nascut cu rinnegan e doar un zvon lansat tot de madara pentru a-i lasa inclusiv lui impresia ca s-a nascut cu rinnegan desi nu se poate asa ceva, dovada si reiese si din ce a spus alexandertheg.
iar chestia cu sharingan, mangekiou sharingan si rinnegan este ca daca citesti o anumita tabla cu ele in ordinea asta continutul devine tot mai vizibil, gravata de the six sage. oricum, cred ca tabla asta ii trebuie lui madara in ochiul lunii.

| Byebye14 a răspuns (pentru Tadic):

Madara e un uchiha deci are sharingan si, daca erai atent, dupa ce a murit nagato pur si simplu i-a luat unul din ochi

| Byebye14 a răspuns (pentru AlexanderTheG):

Sunt de acord cu tine, si sunt de parere ca naruto nu va avea niciun rinnegan
deja ar fi prea mult si ar deveni prea puternic si nu l-ar mai putea bate nimeni.
iar naruto este exemplul a ceea ce este dobandit prin multa munca si dorinta de a continua, puterea de a nu te intrerupe niciodata, de a face lucruri incredibile ..nu cred ca kishimoto vrea sa renunte la acest "naruto"

| BCoMichael a răspuns (pentru Byebye14):

Nu am spus ca i-a dat sharingan, i-a dat o cioara cu sharingan rolling on the floor
Nu ai fost destul de atent la ce am scris si ai intele altceva, cum SA aiba naruto sharingan? In niciun caz laughing el o sa aiba Rinnegan din motivele enumerate mai suswinking

| Byebye14 a răspuns (pentru BCoMichael):

Mda, am citit din nou. cred ca eram cam obosita, oricum da, scuze ca am sarit asa.
dar cu rinneganul tot nu sunt de acord happy

Paste fericit!

P. S. sunt fatatongue

| BCoMichael a răspuns (pentru Byebye14):

Mersi, la fel si ca ultima afirmatie, naruto este the six sage deci...sigur ca o sa aiba rinnegan. Mai trebuie doar trezit de cioara aia rolling on the floor
PS: me gusta :*

| Byebye14 a răspuns (pentru BCoMichael):

Naruto este the six sage? unde se specifica asta? si daca i-a dat cioara itachi inseamna ca el stia ca este the six sage?
desi nu e nevoie de sharingan pentru a avea rinnegan.
oricum, se vede ca avem alte pareri laughing

| BCoMichael a răspuns (pentru Byebye14):

Kurama a spus ca naruto este The Six sage ceea ce este evident laughing
1 La sfarsitul luptei cu kurama naruto a folosit una din tehnicile lui The Sage pe care n-a invatat-o niciodata!
2 Si The sage a avut o bestie (ten tails beast) pe care a dovedit-o cum s-a intamplat si la naruto.
3 Cand este in kuuby mode Naruto are cele 6 cai pe piept!
Abia astept razboiul ceea ce este ciudat rolling on the floor

| Byebye14 a răspuns (pentru BCoMichael):

Cine-i karuma asta?

| BCoMichael a răspuns (pentru Byebye14):

Kurama este vulpea cu 9 coziwinking
are un nume dar cred ca stiai

| andreiion a răspuns:

Deci sa va lamuresc pe toti. BCoMichael are dreptate nagato vine din clanul uzumaki. dovada : este un video pe youtube care se numeste Naruto Top 20 Strongest Characters 3 (HD)
Pe locul 16 este nagato si ii spune numele intreg uzumaki nagato... deci practic naruto a fost ruda cu nagato, deci s-ar putea sa invete rineganul. tehnica teleportari un rasengan al modului biju... in manga ma refer la modul biju. Cam atata. Singurul lucru pe care nu il inteleg e ca madara e pe locul 2 si pe locul 1 este Rikudo Senin! cine e ala? ca poseda si rineganul si toate tehnicile din lume. Cine este Rikudo Senin?

| andreiion a răspuns (pentru BCoMichael):

Deci sa va lamuresc pe toti. BCoMichael are dreptate nagato vine din clanul uzumaki. dovada : este un video pe youtube care se numeste Naruto Top 20 Strongest Characters 3 (HD)
Pe locul 16 este nagato si ii spune numele intreg uzumaki nagato... deci practic naruto a fost ruda cu nagato, deci s-ar putea sa invete rineganul. tehnica teleportari un rasengan al modului biju... in manga ma refer la modul biju. Cam atata. Singurul lucru pe care nu il inteleg e ca madara e pe locul 2 si pe locul 1 este Rikudo Senin! cine e ala? ca poseda si rineganul si toate tehnicile din lume. Cine este Rikudo Senin?