| Tadic a întrebat:

Ce alte tehnici va invata Naruto dupa razboi?

Răspuns Câştigător
| BCoMichael a răspuns:

Naruto va invata si rinnenganwinking
Nagato a avut Rinnengan si el facea parte din clanul Uzumaki + ca scrie si in manga in episodul 567-671 cred happy

54 răspunsuri:
| andreiion a răspuns (pentru BCoMichael):

Deci sa va lamuresc pe toti. BCoMichael are dreptate nagato vine din clanul uzumaki. dovada : este un video pe youtube care se numeste Naruto Top 20 Strongest Characters 3 (HD)
Pe locul 16 este nagato si ii spune numele intreg uzumaki nagato... deci practic naruto a fost ruda cu nagato, deci s-ar putea sa invete rineganul. tehnica teleportari un rasengan al modului biju... in manga ma refer la modul biju. Cam atata. Singurul lucru pe care nu il inteleg e ca madara e pe locul 2 si pe locul 1 este Rikudo Senin! cine e ala? ca poseda si rineganul si toate tehnicile din lume. Cine este Rikudo Senin? Cine este?

| Byebye14 a răspuns (pentru BCoMichael):

Dap, kyuubi

| Acab_alex_1997 a răspuns:

Ma deci fiti atenti ca va lamuresc cu tot
ce stiu si eu(urmaresc doar animeul),
1: Rikodou sennin e the sage of the six paths care poseda rinneganul si toate tehnicile din lume
2: Naruto nu va trezi vreodata sharingan, dar rinneganul este posibil dar nu acum recent.
3: Madara[care este tobi] vrea sa-l renvie pe 10 teils ca sa faca un thukuiomi[ nu cred ca am scris bine] infinit
4: Madara avea 2 ochii cu sharingan, dar cand s-a luptat cu konan pe la episodu 255 ochiu stang l-a folosit pentru izanagi ca sa nu moara, si dupa a luat rinneganul lui nagato. Daca vreti sa mai intrebati ceva intrebatima si va raspund.

| extremee a răspuns:

Fani Naruto sa va explic cum sta treaba big grin
Sage of Sixt Paths(Eremitul celor 6 cai) avea doi fii:
unul era descendentul clanului Senju
altul era descendentul clanului Uchiha
Clanul Senju are ca descendenti clanurile:
Senju si Uzumaki
iar Clanul Uchiha are ca descendenti clanurile:
Uchiha si Hyuga
Nagato intr-adevar a primit Rinnegan-ul de la Uchiha Madara.Dar cum?
Uchiha Madara i-a transplantat lui Nagato 2 Sharingani, care acestia au evoluat in Rinnegan din cauza faptului ca Uzumaki este ruda cu clanul Senju.
Iar Rinnegan-ul este format din:
Sharingan + ADN Senju(si clanurile care se trag din Senju.Astfel Naruto a primit ca si cadou cioara lui Itachi care are Mangekyo Sharingan-ul lui Uchiha Shisui.Iar Naruto face parte din clanul Uzumaki ca este ruda cu clanul Senju.
Deci Naruto va dobandii Rinnegan cat de curand!
Sper ca v-am fost de ajutor!

| MasterBoY1234 a răspuns:

Fratilor fani naruto regula 1 uitati-va la episoade laughing regula 2 fiti atenti apoi postati aici si 3 va voi explica eu tot balamucu deci nagato e adevarat este in calnul Uzumaki asta nu neg dar Nagato din ura pe care a simtit-o cand i-au murit parinti i s-a nascut rinenganul daca va uitati atent el este al 3 eremit al celor 6 cai mostenitorul primului eremit de care sun sig ca ati auzit oricum asta mi-a fost ie raspunsul in legatura cu lucrul asta daca aveti intrebari nu ezitati sa ma intrebati Pace!

| Never4ever a răspuns (pentru AlexanderTheG):

In episodul 152 Itachi ii da o putere lui Naruto printr-o cioara si probabil acea putere e Rinnengan.

| AlexanderTheG a răspuns (pentru Never4ever):

Acea cioara avea sharinganul lui Shisui, iar dupa ce kabuto la inviat pe itachi si nagato, atunci itachi sa luptat cu naruto a vrut sa foloseasca Amaterasu, atunci "cioara" sa activat la ochii lui itachi si a iesit afata, folosind sharinganul lui shisui schimband destinul lui Itachi, adica la scos de sub controlul lui Kabuto, cioara era pregatita de itachi pentru cand naruto se va lupta cu Sasuke, era pentru al aduce pe sasuke pe calea cea buna din nou, acea cioara nu i-a dat nici un fel de putere lui naruto.

| Never4ever a răspuns (pentru AlexanderTheG):

Aa tu stii asta din anime sau din manga?

| AlexanderTheG a răspuns (pentru Never4ever):

Manga, o sa fie cam peste vreo 2-3 episoade si in anime chestia cu cioara

| Never4ever a răspuns (pentru AlexanderTheG):

A da stiu am vazut episoadele cu cioara dar nu stiam care e treaba cu ea si credeam ca ii da vreo putere lui naruto...

| Turlea_Ionut-Laurentiu_1989 a răspuns:

Rinneganul nu se invata se mosteneste.Rinneganul e o tehnica oculara.nare cum sa fie invatat.O fi Nagato un Uzumaki n-ar n-ar cum sa il invete

| SageOfSix a răspuns:

Naruto va invata toate tehnicile jutsu si va poseda RINNEGAN si pe ZECE COZI.

| NoMercy121 a răspuns:

Nu vreau sa va jignesc dar Tobi nu este Madara! Tobi este Obito doar se vede ca seamana numele si de unde ati scos-o si pe asta cu naruto va avea rinnegan? Nu Naruto nu va avea rinneganhappy. Atata am avut de zis sper ca am fost de folos cu acest raspuns

| Carpineanu_Chris-Andre_1984 a răspuns:

Rinneganul nu se invata! Rinneganul se dobandeste prin combinarea celulelor unui uzumaki/senju cu unui uciha

| rususabin a răspuns:

Citesc si manga ma uit si la Anime si sunt la zi cu amandoua.Inainte de inceperea razboiului Tobi(Obito) a povestit intreaga poveste a Eremitului celor 6 cai la intalnirea celor 5 Kage iar Eremitul a avut 2 copii.Cel mic a mostenit corpul eremitului, forta de viata si energia fizica si considera ca dragsotea e esentiala pentru pace iar cel mare ia mostenit ochii, chakra si energia mintala si considera ca puterea e cruciala pentru pace sunt exact ca Naruto si Sasuke dar totodata sa nu uitam ca eremitul la ales ca succesor pe fiul mai mic.Deci Sasuke va capata Rinneganul iar Naruto are deja corpul eremitului dar cred ca va mai capata si el ceva sa il faca mult mai puternic

| Alberto97 a răspuns (pentru Tadic):

Tobi e Orbito dacare se da madara

| Apetroaei_Razvan_1982 a răspuns:

Nagato nu avea rinnegan din nastere.Era al lui Madara transmis de Tobi printr-un Zetsu.Naruto arata ca Eremitul Celor Sase Cai deoarece chakra lui Kurama e mai aproape de cea a lui Zece cozi.Asa ca naruto nu va avea Rinnegan.Cititi Manga!

| Nicolae_Grig_1996 a răspuns (pentru AlexanderTheG):

Ati uitat ceva cu totiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii asemanarile dela par si cu cele de lagat sant asemanatoare cu cele ale eremetului celer sase cai(Rinnegan)! utativa la poize cu semenari

| Nicolae_Grig_1996 a răspuns (pentru AlexanderTheG):

Poate nu ai citit bine cand itachi a spus "ti-am dat o parte din putrea mea..."

| ENDofGaming a răspuns:

Nimeni nu a avut dreptate si v-ati contrazis pe degeaba acum ca a esit mai multe serii arata ca cioara care Itachi ia dato lu naruto nu este pentru a trezi rinnenganul ci pentru a lupta inpotriva lu sasuke cind va avea mangheuko sharingan insa sa intilnit cu itachi cind a fost reinviat si cioara s-a trezit a actionat la mangheuku lu itachi si nu cred ca naruto are sau va trezi rinnengan ca in una din serii spune ca klanul uzumaki are rinnenganu si apare o data la citeva sute de ani ..Cam asta e

| Horo1998 a răspuns:

Baieti uitati care e treaba, din cate observ Mai sus Ati spus niste chestii adevarate dar in acelasi timp Ati spus si niste aiureli.In primul rand am vazut ca nimeni nu a spus ca itachi distroge

| Ionutz_Ionut_1999 a răspuns:

Haideti sa va lamuresc odatalaughing) deci naruto va poseda rinneganul din 2 motie 1: are insemnele eremitului celor 6 cai pe piept 2: e personajul principat deci va fi cel mai tare asa... chestia cu cioara lui itachi e pentru a proteja satu de sasuke

| Crl_Carlos_2000 a răspuns (pentru BCoMichael):

In naruto nu este mai mult de 500 de episoade straight face cum sa fie 560-570 straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mor eu, ca nimeni nu stie ceva.Naruto nu va invata niciodata rinnegnanul, rinneganul nu se invata, este ceva ce doar Madara si Eremtiul celor Sase Cai l-au trezit.Cum de Madara a trezit Rinneganul? Daca combini puterea Uchiha si Senju, vei trezi rinneganul.Madara a rupt o parte din corpul lui Hashirama(primul hokage) si pur si simplu a pus-o in el.Asa a treazit rinneganul.Cat despre Eremetul celor Sase cai, el l-a avut de la bun inceput, fiind fiul Kaguyei.Nagato a primit ochi de la Madara(Rinneganul).Cat despre Naruto, intr-un episod s-a intalnit cu Eremitul celor Sase cai, deoarece a fost reincarnarea lui Ashura(fiul Eremitului). Acesta a primit jumatate din puterea Eremitului Celor Sase Cai.De accea avea semnele acelea in forma de virgula.Sasuke a fost reincarnarea lui Indra si a avut sange Uchiha.Eremitul celor sase cai i-a dat lui Sasuke cealalta jumatate si asa a trezit rinneganul.