| Rakumm a întrebat:

Ce film imi recomandati ceva asemanator cu "Inception"? dau Funda happy

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Inception,ca gen,o arde in sfera thriller-ului psihologic si a filmului ce-si concentreaza ideologia pe o violare mentala cat mai strasnica. Ceva asemanator ar fi chiar un alt film al lui DiCaprio,Shutter Island.

Alte thrillere psihologice asemantoare ar fi,zic eu,El Labirinto Del Fauno,bijuteria coroanei in creatia lui Del Torro, Mulholland Drive, cu un final halucinant, The Butterfly Effect sau The Jacket, care-ti violeaza mintea mai ceva decat Inception.

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Inception este un film unic...o adevarata capodopera si NU o sa gasesti un film care sa fie exact ca el.
Niste filme cat de cat asemanatoare care se joaca cu mintea ta pana la final ar fi :
Requem for a Dream (2000)

Vanilla Sky (2001 )

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

The Imaginarium of Doctor Parnassus (2010)

si Vertigo (1958 )
Care recent a fost numit cel mai bun film din istorie.
http://www.evz.ro/......94762.html

| piTiCcu a răspuns:

1.Seven
2.Lebăda neagră (Black Swan)
3.Knowing (recomand)
4.Requiem for a dream
5.A beautiful mind

Bafta!

Apache
| Apache a răspuns (pentru Dumnezău):

Pentru El Labirinto Del Fauno ai un mare like de la mine.
Cred ca e cel mai bun film pe care l-au facut spaniolii vreodata.