| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce parere aveti despre actori de comedie (Chevy Chase, Steve Martin, Gene Wilder, Cloris Leachman, George Burns, Lucille Ball, Mel Brooks, Madeline Kahn)?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Imi plac majoritatea din lista ta, mai ales Chevy Chase cu stilul lui aparte

Am inteles ca nu este o lista exhaustiva, dar ai pus generatii usor diferite de actori

eu te-as intreba pe tine ce parere ai despre Bill Murray?

Acest actor (Bill Murray) imi pare diferit de absolut toti actorii de comedie, are ceva aparte, este diferit...

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

De Chevy Chase imi place foarte mult mai ales filmele alea National Lampoon's Vacation.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Da, iar in seria mentionata de tine, am remarcat-o si pe frumusica si carismatica pe atunci Beverly D'Angelo

un alt preferat al meu al anilor trecuti, simpatic si foarte talentat ramane regretatul John Candy!

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Ai uitat de John Belushi (Animal House, Blues Brothers).