| MistiqueAngeL a întrebat:

Ce parere aveti despre Alison din Pretty Little Liars? Creadeti ca ea chiar a murit sau doar le tortureaza pe fete?

8 răspunsuri:
| Vichtory a răspuns:

Desigur ca a murit, doar a fost gasit cadavrul sau.Pe fete le tortureaza cineva legat cu Jenna si Mona.

| JeSuisAnonyme a răspuns:

Eu cred ca a murit, insa banuiesc ca si-a scris toate secretele undeva si cineva le-a gasit.
Asa e cel mai evident.

| MistiqueAngeL explică (pentru Vichtory):

Dar daca nu era cadavrul ei? Poate intr-adevar a avut o sora geamana. Stiu ca serialul nu seamana cu cartile dar, intr-un episod la inceput arata doua surori gemene jucande-se cu papusile.

| Vichtory a răspuns (pentru MistiqueAngeL):

De fapt, anca atunci cand traia Alison, Mona, Jenna...erau injositi de catre Alison si celelalte 4. In special Mona, dupa ce a murit Alison, Mona a inceput sa prieteneasca cu Hanna, dar ea inca mai avea ciuda pe ele, astfel s-a alaturat grupului -A-. Si in plus de ce crezi ca Alison si-ar bate joc de prietenele sale?

| MistiqueAngeL explică (pentru Vichtory):

Pai cand era in viata, acum sincer, fetele erau pentru ea ca un fel de lucruri care le folosesti doar atunci cand ai nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit pe o pagina de fani PLL si spunea ca cica ar avea o sora geamana sau ceva de genu, insa eu cred ca e moarta, bineinteles si probabil A este o "victima " pe care Alison ar fi "torturat-o " de ex Mona, in timpul vietii... sau cine stie? poate e chiar o intreaga echipa "A"...

| DeeaDeeuta a răspuns:

Nu cred ca a murit, adica cum ziceau si fetele,, doar ea stia secretele noastre", poate cea care a murit a fost o ruda sau ceva...le tortureaza pentru ca asa a facut si in viata de dinainte sa,, moara"

| DinaLov3 a răspuns:

Buna!

Există două -A- în Pretty Little Liars.

Prima -A- este Mona V, care a descoperit toate secretele despre cele patru fete atunci când Maya s-a mutat în casa lui Ali. Jurnalul lui Ali a fost printre lucrurile scoase din vechea camera a lui Alison.

Mona ia acest jurnal şi incepe sa se razbune pe fete pentru ca au fost rele cu ea si ca au numit-o ratata.Mona moare (in a 4a carte, care nu a aparut in Romania)cand incearca sa o impinga pe Spencer de pe o stanca. Spencer se fereste, iar Monacade de pe stanca si moare, astfel prima -A- moare.

A doua -A- este într-adevăr Alison DiLaurentis-Alison cu care cele 4 fete au fost prietene este Courtney, sora geamana a adevarateiAlison. Courtney era bolnava mintal, astfel încât parintii au trimis-o la un institut mintale. Cu toate acestea, Courtney scapa de la institut şi o trimite pe adevarata Alison in locul ei.

Courtney a scapat de toate vechile prietenele lui Alison ca acestea sa nu isi dea seama că ea nu esteAli, şi isi face 4 prietene noi, Spencer, Hanna, Aria si Emily.Intre timp adevarata Ali scapa de la institut. Vrand sa se razbune o omoara pe Courtney(pe care fetele credeau ca este Alison)si o ingroapa in curtea din spate,

Desigur, atunci când au găsit corpul lui Courtney, au crezut ca a fost Alison, deoarece acestea erau gemene identice. Alison devine a doua -A- citind jurnalul lui Courtney in care aceasta tinea secretele celor 4 fete.

Acum razbunatoarea Ali le inchide intr-o camera si da foc la casa incercand sa le omoare, ele reusesc sa iasa din casa, iar Ali este blocata inauntru si moare.