| chrissa31 a întrebat:

Ceau, caut un film parca francez era, unde un copil are anumite contrarii spirituale legate de religie la școală deoarece tatăl lui era ateu iar mama o persoana foarte religioasa și el nu știe cum sa și manifeste anumite convingeri legate de asta. Mulțumesc anticipat de ajutor.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se scrie Ciao si se aude ceau, deci fă cercetări inainte de a scrie. Ciao inseamnna salut in italiană, asculta melodia formatiei Richi e Povery ciao italy, ciao amore.

| chrissa31 explică (pentru anonim_4396):

Na, okay. Nu ma ajuta cu nimic răspunsul tău, sunt în România, nu în Italia. Eu am întrebat de un film, știi filmul sau vrei doar sa te afli în treabă?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru chrissa31):

Atunci daca esti in Romania vorbeste româneste nu te mai da asa importanta ca nu esti, vrei sa pari jmecheră ceau dar nici nu stii sa scrii, te dai doar mare figurantă.

| chrissa31 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ma amuzi foarte tare, șmechere? Repet, nu sti filmul, repet, nu ai motiv de a comenta. Ceau?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu poti oferi mai multe detalii?

Dacă vrei un film asemănător...

https://www.cinemagia.ro/......pere-2349/

| chrissa31 explică (pentru floresdemayo):

O sa l încerc, între timp am găsit filmul Luta de classes, mulțumesc mult oricum!