| lVlad a întrebat:

Cel mai tare film de comedie pe care il stitibig grinbig grinbig grin... fundaaaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| 0Isabelle0 a răspuns:

Sall!
Filmul preferat de toti prietenii mei si sper sa-ti placa si tie este:http://www.cinemagia.ro/filme/the-three-stooges-34606/
Daca iti place imi dai funda!
Pup:*:*:*:8

8 răspunsuri:
| cetateanuturmentatkrysty a răspuns:

The godmother sau norbit

| lVlad explică:

Pacat ca apare in iunielaughinglaughing

| 0Isabelle0 a răspuns (pentru lVlad):

Stiu :*:*

| Fllorentina a răspuns:

Top 10 cele mai bune filme de comedie:

1. 10. Hot Tub Time Machine
(Hot Tub Time Machine este unul din cele mai amuzante filme ale anului 2010 in a carui distributie ii intalnim pe John Cusack, Rob Corddry, Craig Robinson, Clark Duke, Kellee Stewart si Lizzly Caplan.)

2. Little Fockers (Dupa Meet the parents si Meet the fockers, Little Fockers este a treia parte din aceasta serie, ocupand un loc de varf, pe langa filmul anterior, ca fiind unul dintre cele mai importante din 2010. Distributia ii cuprinde pe Ben Stiller, Robert De Niro, Owen Wilson, Teri Polo si Blythe Danner.)

8. Megamind(Ei bine, acesta este un film perfect pentru copii si familie. Megamind este un film de comedie animata pe calculator, care prezinta povestea unui extraterestru superinteligent, Megamind – cu vocea lui Will Ferrel, ce este intr-un permanent conflict cu indestructibilul sau inamic Metro man, in spatele caruia ii gasim vocea lui Brad Pitt, sau vesnic indragostit de Roxanne Ritchie, a carei voce seamana perfect cu cea a Tinei Fey. )

7. Easy A(Emma Stone joaca in aceasta comedie pentru adolescenti, impreuna cu Alyson Michalka si Amanda Bynes. Filmul, cu un buget relativ redus, a fost unul dintre cele mai amuzante hituri ale anului 2010. )

6. Death at the Funeral(Death at the Funeral este un film de comedie soft din 2010, in care il intalnim pe renumitul comedian Chris Rock si pe Martin Lawrence, ca frate al acestuia. Este un remake al filmului din 2007 cu acelasi nume realizat in Marea Britanie.)

5. Kick Ass(Kick ass este in oras. Priumul supererou din oras care vrea sa si-o ia pe cocoasa. Dar, sa nu ai teama, deoarece Hit Girl si Big Daddy il vor salva. Trebuie sa vezi acest film ce-i aduce in prim plan pe Aaron Johnson, Chloe Grace Moretz si Nicholas Cage. Kick Ass este un o comedie excelenta ce include si o secventa de film gen power packed.)

4. Knight and day(Tom Cruise si Cameron Diaz, doi dintre cei mai de succes actori de la Hollywood, au facut o pereche in aceasta comedie-actiune-thriller de success, care este unul din cele mai urmarite filme ale lui 2011. )

3. Toy Story(Woody, Buzz Lightyear si prienteii lor s-au intors in cea de-a treia ecranizare din seriile Toy Story, in care trebuie sa indure neplacutul adevar atunci cand stapanul lor Andy se pregateste sa le paraseasca, deoarece a devenit adult. Tom Hanks, Tim Allen, Joan Cusack sunt voci in aceasta aventura animata.)

2. Due date(Academicianul in actorie Robert Downey Jr. face echipa cu nemaipomenitul comedian Zach Galfiankis in Due date pentru a raspandi zambete pe fetele spectatorilor. Due date este povestea sofisticatului Peter Highman (Robert Downey Jr.) care, alaturi de prostul, dar enervantul, Ethan Trembley (Zach Galfiankis), dupa ce a fost pus pe lista Zbor Anulat, calatoreste pe sosea din Atlanta inspre Los Angeles, pentru a ajunge la nasterea primului sau copil.)

1. Grown ups(Adam Sandler este intotdeauna in topul cursei, atunci cand vine vorba de genul comedie. Acest film, in care ii intalnim pe Adam Sandler, Kevin James, Chris Rock, Rob Schneider si David Spade, este cel mai bun film de comedie al anului 2010. Actiunea acestui film urmareste aventura a 5 prieteni care se reunesc, impreuna cu familiile lor, dupa 32 de ani.)

Sa sti ca poti sa cauti si tu cv filme pe net sigur vei gasi happy

Bafta:-)

| lVlad explică (pentru Fllorentina):

Mersi. dar pe astea toate le-am vazutlaughing

| corolav a răspuns:

Amice, cele mai bune comedii sînt cele englezești.

| lVlad explică (pentru corolav):

Amice, acum mai toate filmele sunt englezestilaughinglaughing

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru lVlad):

Mie imi place Norbitlove struckrolling on the floor!``