| Tudor_Marius_1967 a întrebat:

Cum se numeste filmul de actiune cu un fost luptator in fortele speciale americane, care-i moare fetita iar acesta se razbuna pe directorul celei mai mari companii de fabricare de arme a Americii, prin legarea sotiei acestei de un chiosc in mijlocul unei pieti mari spunand ca nimeni sa nu se apropie, deoarece un dispozitiv cu bomba este amplasat acolo! Filmul se deruleaza prin convorbirea telefonica a fostul agent, cu sotia directorului fabrici de arme timp in care agentul de la etajul unui bloc mai ucide un ziarist si in final pe fabricantul de arme. Multumesc

4 răspunsuri:
| Tudor_Marius_1967 explică (pentru Azµre):

Multumesc, dar nu despre asta vorbeam. Astept ceva titlu nou daca stiti. Multumesc oricum

| Azµre a răspuns (pentru Tudor_Marius_1967):

Un actor, actriță ceva dacă cunoașteți, încercați să vă aduceți aminte un actor cevahappy

| Tudor_Marius_1967 explică (pentru Azµre):

Trebuie neaparat sa gasesc acest film si nu reusesc nici macar pe imdb.com. Va rog ajutati-ma. Este vorba despre un lunetist care leaga de un chiosc in mijlocul unei piete mari o femeie care este sotie de mare manager care conduce multe fabrici de armament. Lunetistul este fost luptator in CIA parca, nu sunt sigur. Fetita lunetistului moare prin impuscare, iar acesta doreste sa se razbune pe cei care produc armament. Tot filmul se desfasoara prin convorbirea telefonica a lunetistul care este undeva plasat la etajul superior al unei cladiri cu femeia legata de el in prealabil la chioscul din piata. Lunetistul mai amplaseaza acolo si ceva bombe, asta in cazul ca cineva ar vrea s-o elibereze. In final lunetistul se sinucide inainte ca fortele CIA sa ajunga la el. Ramane in schimb inregistrarea convorbirii telefonice in care femeia promite ca va face tot ce poate ca sa nu se mai produca asa mult armament! Cam asta-i. Multumesc anticipat. Marius