| daydreamer a întrebat:

Dati-mi si mie niste filme mai vechi, de prin anii '90. Mi-as dori sa fie americane (imi plac foarte mult cele mai vechi; e.g. Lassie-1994), dar cu adolescenti, genul acela de film inocent bazat pe povestea de dragoste a unor copii, cand ei experimenteaza prima iubire, primul sarut. As vrea sa fie filme artistice, sau formate din 2-3 parti, nu seriale.

4 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Http://www.imdb.com/title/tt0431213/
In josul paginii ai mai multe recomandari de filme asemanatoare cu Lassie.
Vizionare placuta!

| daydreamer explică (pentru WR104):

Merci mult, dar sunt cu animalesad Am descris mai sus ce gen de film vreau...

| WR104 a răspuns (pentru daydreamer):

Sunt cu animale dar sunt si cu oameni, in fine.
http://www.cinemarx.ro/tag/filme-cu-adolescenti/