| TheDestroierKingOfDark a întrebat:

De ce poarta kakashi hatake din naruto masca ca imi e personaj preferat si tot ush dc poarta acea masca?confused Funda cine stie!

3 răspunsuri:
| cristinapasager a răspuns:

Pentru ca e ninja. Ninja sunt cunoscuti pentru faptul ca isi acopera fata.

| laurik1315 a răspuns:

Nimeni nu stie laughing)) o poarta de cand e mic copil, inca dinainte sa capete sharinganul. Banderola o tine asa pentru a ascunde sharinganul, pentru ca el, spre deosebire de cei din clanul uchiha, nu-si poate schimba ochiul la loc si sharinganul ii foloseste multa chackra. Masca nu stiu de ce o poarta si nu apare in niciun episod fara ea. Chiar a existat un episod in care naruto, sakura si sasuke au incercat sa afle cum arata fata lui, dar nu au aflat. Cred ca asta va ramane un mister pana la sfarsitul seriei. Si eu vreau sa-l vad fara masca, pentru ca e unul din personajele mele favorite

| TheDestroierKingOfDark explică (pentru laurik1315):

Stiu ca de cand era el mic purta masca si ca sharinganul nul poate schimba pentr ca normal e de la obito si avea sharinganula ctivat atunci.si eu cred la fel ca va ramane un miste cu ca el poarta masca din motivul de...laughingaflam noi cumva