| DeliaAndreea14 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti si mie tot ce stiti despre the Vampire Diaries sezonul 4! Daca sunteti fanii acestui serial lasati adresa de messenger ca sa mai vorbim. Funda raspunsului care are informatii pe care eu nu le stiu!

Răspuns Câştigător
| Addah a răspuns:

Julie Plec spune că Elena va trebui să aleagă una dintre dietele celor 2 frați Salvatore, iar din această cauză vor exista neînțelegeri între Stefan și Damon. De asemenea, se presupune că Elena se va hrăni cu sângele oferit de Matt, deoarece acesta se simte vinovat de faptul că personajul feminin principal s-a transformat în vampir.

Kat Graham(Bonnie) ne spune că Bonnie va întâlni pe cineva care îi va influența foarte mult viitorul și că în acest sezon vom întâlni pe cineva din trecutul tuturor, care își va face apariția, surprinzându-i pe toți cei pe care îi cunoștea. (presupun că este vorba despre April Young -> mai multe la Sezonul 4, Episodul 2, Spoilers) și că transformarea în vampir nu este cel mai rău lucru care i se va întâmpla Elenei în acest sezon.

1. Elena will complete the transition.
2.Matt does survive the car accident.
3. Damon would have saved Elena first.
4.The Salvatore brothers will not be as close as they were in season 3 because of what happened to Elena.
5. Elena will remember everything that Damon said to her & compelled her to forget it.
6.Stefan and Elena will be together "as a couple" for a little while.
7.The magic that Bonnie did with Klaus is the same as the magic that was able to put Klaus into Alaric’s body and Esther into Rebekah’s.
8. Klaus’s body was not 100% burned, so Jomo will probably be appearing in season 4 "not in flashbacks".
9. Damon, Stefan, and Caroline’s all come from Klaus’s bloodline.
10. Tyler will survive.
11.Caroline is going to be pissed at Klaus, who is doing some and will continue to do some subterfuge as far as who he’s pretending to be inside of Tyler’s body.
12.The focus of the first episode will be about the council members who now know what Caroline and Tyler really are.
13.We will be introduced to new interesting council members.
14.Bonnie will get a BIG storyline in season 4.
15.The Originals, Tyler and Caroline, whichever Salvatores will NOT be leaving town after what happened to Elena.
16. Everyone will be hating Rebekah after what she did, Including Klaus.
17. Elijah will be sticking around but not as a regular.
18.There will be a new villain.

* Intr-una din scene Elena apare prinsa intr-o cusca, deoarece, spun zvonurile, ca nu se descurca cu stapanitul noilor puteri si nici a setei.

* Intr-una din scenele primului episod ii vom vedea pe Bonnie si Jeremy impreuna, chiar in toiul unei noi vraji.

* Bonnie ii va crea inelul Elenei destul de repede, astfel ca o vom putea vedea pe Elena vizitand imprejurimile pe timpul zilei si in noua postura de vampir.

"Vom relua, chiar daca nu imediat, acele cateva ore importante la care ramaseseram, chiar in urmatoarea dimineata, devreme", explica Julie, "asa ca tot ceea ce a ramas, se va putea urmari si nu va ramane doar scena din afara camerei. Deci, vom vedea cum vor decurge lucrurile la timpul potrivit. O vom vedea pe Elena intrebandu-se, ii vom vedea pe Stefan si Damon certandu-se asupra hotararilor luate de Stefan; Klaus, Tyler, observand ca trupurile lor inca nu au ars, asa cum era totul planuit si stabilit. Toate aceste lucruri le vom vedea. Porneste totul chiar din prima, incepe actiunea si noi o vom continua", spune aceasta ca o referinta la momentele de suspans de la care am ramas cu totii uimiti la finalul sezonului 3.

Episodul 2 :

-> Va exista o scenă ce va avea un impact puternic asupra fanilor serialului la începutul sezonului 4, în care se presupune că unul dintre personajele îndrăgite ale seriei va muri, iar din această cauză, numele episodului al doilea este 'Memorial'.

Acest spoiler este confirmat de Julie Plec.

Edit: Se pare că numele acestui episod are legătura, de fapt, cu moartea tatălui noului personaj, April Young, care s-a mutat din Mystic Falls în urmă cu câțiva ani pentru a studia la o școală privată și se întoarce, surprinzându-i pe toți, din cauza decesului tatălui său, Pastor Young. Se zvonește că April ar putea fi vampir și că Jeremy se va îndrăgosti de ea. De asemenea, tatăl său urăște vampirii și faptul că Meredith se folosește de sângele vampirilor îl face să îl captureze pe Damon.
3:
Probabil toți ați auzit că Pheobe Tonkin se va alătura cast-ului în acest sezon. Mai exact, ea își va face apariția în cel de-al treilea episod al sezonului, sub numele de Hayley. Aceasta este o persoană din trecutul lui Tyler, care îi va face acestuia o vizită. Se zvonește că ar fi o amenințare pentru relația dintre el și Caroline și că aceasta ar fi de fapt un alt vârcolac. Uuu, can't wait!

siii 4:

În acest episod își va face apariția Alexander, un vânător de vampiri din anii 1100. Știm despre el că este foarte atrăgător și a avut în trecut sentimente pentru Rebekah, neștiind că aceasta este un vampir. Actorul nu a fost încă arătat publicului, însă știm că filmările pentru episodul 4 s-au sfărșit.

De asemenea, acesta este episodul de Halloween și ar trebui să ne așteptăm la niște momente foarte 'hot', legate de unul dintre cuplurile principale ale seriei. (posibil să fie legate de amândouă, însă eu nu sunt la curent cu spoilerele legate de Stelena.) - verificați Couples -> Damon & Elena pentru mai multe informații.

Am dat si eu copy paste la ce am gasit. big grin Eu sunt fana Vd. happy

3 răspunsuri:
| DeliaAndreea14 explică (pentru Addah):

Multumesc de informatii dar le stiam pe toate, oricum big grin

| DeliaAndreea14 explică (pentru Yandel):

Stiu promoul oh go on