| TPUser26 a întrebat:

Hei, TPU. Vi s-a întâmplat vreodată să vă uitați la un film, să vă placă melodia de pe fundal, dar să nu știți cum să o găsiți? Mie da! De aceea mă întreb dacă există oare vreun site câte poate să " converteze " sunetul de pe fundalul unui Videoclip ( ca în genul site-ului " YouTube converter " unde poți introduce un link, iar mai apoi vei obține sunetul de acolo ). Aș fi foarte recunoscătoare aceluia / aceleia care mă va ajuta! Ofer funda garantat!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai încercat să o cauți la soundtrackul filmului și nu ai găsit-o? Atunci, încearcă prin descărcarea unui program, de exemplu:
http://www.youtube.com/watch?v=iWNrIaDV_sU

| TPUser26 explică (pentru floresdemayo):

Problema este ca, din cauza vocilor, programul nu poate detecta melodia. De aceea ma gandeam ca poate reusesc cumva sa scap de acele voci! Dar nu am nici cea mai vaga idee cum! Multumesc oricum pentru site-ul de mai sus! Imi va fi folositor si pe viitor! happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru TPUser26):

Atunci, caută la soundtrack. Trebuie să existe, chiar dacă melodia e instrumentală. Scrii titlul filmului respectiv, alături scrii soundtraks și, te asigur, trebuie să existe! Dacă ții neapărat s-o afli, atunci, o afli.