| UpSideDownSix a întrebat:

Îmi poate recomanda cineva un anime bun? E destul de greu sa gasesti un anime bun.

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Tokyo Ghoul
Attack on titan
Baccano!
Psycho pass
Hellsing
Death note
Another
Full metal alchemist
Bleach e și el destul de bun, seamănă cu Naruto
Deadmen wonderland
Boku no hero academia, la fel, seamănă cu Naruto în sensul că e și amuzant dar ai și ce învăța din el și nu te plictisește
Monster, dacă îți plac animeurile mai psihologice
Zankyou no terror e destul de bun, ar fi putut fi și mai bun spre final, dar tot merită văzut
Îți recomand și eu să cauți pe myanimelist pornind de la animeuri care deja ți-au plăcut. Sau pe anime kage, au și acolo animeuri foarte bune

7 răspunsuri:
| armygirl a răspuns:

Haikyuu mi-a plăcut mie foarte mult.

| WhiteLife a răspuns:

Depinde ce înțelegi prin "bun" happy îți recomand să intri pe myanimelist.net, acolo poți vedea topurile și cele mai populare anime pe site. Câteva anime bune, după mine sunt Death note, Attack on titan, Mob Psycho 100, Hunter x hunter, Koe no Katachi, Fullmetal Alchemist Brotherhood, Violet evergranden, Psycho-pass, Tokyo ghoul 1.

| UpSideDownSix explică (pentru armygirl):

Nu îi genul meu de anime. Îmi plac mai mult animeurile gen Naruto sau Tokyo ghoul.

| GPA a răspuns:

★Akira
★Spirited Away
★Grave of the Fireflies
★Ghost in the Shell
★Paprika
★The Wind Rises
★Perfect Blue
★Patlabor 2
★Royal Space Force: The Wings of Honnêamise
★Princess Mononoke
★Tokyo Ghoul
★Noragami
★Naruto

| UpSideDownSix explică (pentru GPA):

Noragami s-ar putea sa imi placa.

| GPA a răspuns (pentru UpSideDownSix):

Atunci urmărește-l.

| Ioaaaaaaana12 a răspuns:

Recomand Boku dake ga Inai Machi (ERASED), Charlotte, Re:zero, One punch man, Fairy tail, Brynhildr in the Darkness