| Rihhana1 a întrebat:

Imi puteti explica care este treaba cu Net Filix?

9 răspunsuri:
| EvilMayDie64 a răspuns:

Netflix e un fel de VPlay, numai ca vine cu seriale "originale", si isi face mai multa reclama, mai ales pe YouTube...

| aXy99 a răspuns:

Netflix este o companie americană, a carei venit primar se bazează pe abonament, de streaming video la cerere de servicii, care oferă streaming on-line de o bibliotecă de filme și programe de televiziune, precum și distribuția și producția de filme și seriale de televiziune, care sunt distribuite exclusiv de Netflix.
Mai pe romaneste: platesti o suma de bani lunar (15 euro) si te uiti la filme si seriale la calitate HD (sau 4K daca platesti in plus). E legal spre deosebire de ce vezi pe internet, doar ca in Romania nu se pedepseste pirateria de tipul asta prea dur.

| aXy99 a răspuns (pentru EvilMayDie64):

Si e legal. Vplay tocmai de asta a fost inchis. NU avea drepturi de autor. Tu crezi ca astia care fac filme si seriale le fac pe gratis? laughing

| EvilMayDie64 a răspuns (pentru aXy99):

Da, am uitat sa mentionez ca e legal, my bad laughing

| alex15ccc a răspuns:

Netflix e naspa, costa aproape 50 lei/luna si sunt numai seriale de doi bani

| Lioana a răspuns:

Nu stiu ce e Net Filix dar daca te referi la Netflix, acela e un site de filme si seriale cu abonament.
Prima luna e gratis dar ca sa beneficiezi de ea trebuie sa dai date de card.
Exista 3 tipuri de abonamente:
- Minim - vizualizare la rezolutie standard pe un singur dispozitiv - 7, 99 euro
- Standard - vizualizare HD pe 2 dispozitive simultan - 9, 99 euro
- Premium - vizualizare UltraHD pe 4 dispozitive simultan -11, 99 euro
Multe filme sunt produse chiar de Netflix dar au si filme facute de alte studiouri.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru alex15ccc):

De fapt e 37 ron pe luna si iti ofera legal filme si seriale la cea mai buna calitate. Dar la romani daca e pe bani, e naspa

| alex15ccc a răspuns (pentru suntserios):

Sunt la calitate buna, insa sunt putine filme si seriale, nu ai la ce sa te uiti.

| Rihhana1 explică (pentru aXy99):

Am observat ca majoritatea serialelor sunt la ei, foarte greu mai gasesti seriale noi. Ai idee de ce?