| mariusinho998 a întrebat:

In legatura cu Breaking Bad. Imi puteti spune care a fost motivul lui Walter sa il otraveasca pe brooke baiatul ala mic? Si n-am inteles cum si-a dat Jesse seama de faptul ca walter a fost

Răspuns Câştigător
| scully a răspuns:

Walt a încercat să-l convingă pe Jesse că Gus l-a otrăvit pe Brock de fapt, ca să-l întoarcă pe Jesse împotriva lui, și împreună să dea foc laboratorului lui Gus. Ăsta a fost singurul lui scop.
Iar Jesse află într-un final că Walt a fost responsabil, fiindcă își dă seama că Huell, tipul gras care îi furase țigara aia otrăvită, lucra de fapt pentru Saul, avocatul, și nu pentru Gus. Deci, a realizat că nu Gus fusese cel care îl otrăvise pe copil, ci Walt, pentru că Saul era de partea lui Walt.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Motivul? Ai ca sa il intoarca pe Jesse impotriva lui Gus. Walter ramasese cam singur impotriva lui Gus.

| mariusinho998 explică (pentru scully):

Multumesc mult! Acum inteleg