| Ryuuzuka a întrebat:

Pentru cei care urmaresc filmul "Legendele palatului: Gyebaek" ce s-a intamplat cu familia Satek, cu regina? Am pierdut episoadele ...fiind Pastele si va rog sa imi povestiti mai amanuntit. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Andrei_Brasoveanu_1991 a răspuns:

Pai. regina a adus banda asasinilor wieje in palat sa il asasineze pe rege.Acesta vrand sa distruga o data coruptia de la curte s-a asteptat sa fie atacat asa ca a iesit langa rau sa ia cina.in cele din urma asasinii au tras cu sageti in 2 garzi iar celelalte s-au dus pe urma asasiniilor ramanand 2.2 asasini erau sub podea si au bagat sabia prinaceasta crezand ca il vor ucide pe rege iar garzile sau dus dupa acestia.Capetenia bandeia iesit de dupa un tufis si a sarit inspre rege.regele,avand o sabie in mana a reusit sa blocheze atacurile acestuia, si sarind in aer, s-a dat rostogol si acolo s-a tot luptat.in cele din urma regele a fost ranit si dintr-o data a aparut gyebaek omorandul pe conducator.atunci, gyebaek finnd ingrijorat s-a dus in graba la rege intrebandul daca e bine regele confirmand.atunci regele a scos o tableta din buzunar si i-aspus ca daca o ia i sse va opri respiratia si bataia inimii timp de 5 zile si daca nu il va trezi in cele 5 zile va muri de tot.Gyebaek l-a anuntat peprintul mostenitor despre cele intamplate iar printulfiind calugar s-a dus la palat sa il trezeasca spunandu-i reginei ca a venit sa faca o slujba.rugandu-se els-a facut noapte si l-a scos pe rege din palat.gyebaek a inlocuit oamenii care duceau sicriul cu oamenii lui.regina cu printul prim ministrul si ceilalti nobili sa faca funerariile regele le-a iesit in cale si i-a incoltit cu ajutorul oameniilor lui gyebaek.s-au dus la palat si in urmatoarele zile, regina si familia ei au fost exilati.

6 răspunsuri:
| Andrei_Brasoveanu_1991 a răspuns:

Deci vrei sa stii ce s-aintamplatcu familia satek asa-i?

| DanielBoboc a răspuns:

Sti ce s-a intamplat? au venit militari, CIA SWAT, teroristi, antiteroristi,DIICOT, politia, marina, aviatia, JEDI SEPARATISTI, au pus familia la un colt(cu regina) si iau ucis

| bibybianca a răspuns:

Poti sa privesti serialul pe site-ul "pe teava" gasesti toate episoadele si eu sunt o mare fana!

| Andrei_Brasoveanu_1991 a răspuns:

Funda? vezi ca eu am doua postarisa te uiri la amandoua plz

| Ryuuzuka explică (pentru Andrei_Brasoveanu_1991):

Ms,cel putin tu te-ai deranjat spre deosebire de ceilalti...winking.