| anonim_4396 a întrebat:

Sa presupunem ca ti-ai putea "regiza" propriul destin. Ce regizor ai alege sa ti-l faca mai interesant si pe gustul tau?
(PS. Mona, nu raspunde, la tine stim cine nu rolling on the floor )

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu joc in rolul principal, pe scena vietii mele. Stiu ca in fiecare zi prin alegerile pe care le fac mai dau cate un pas inapoi, dar totusi incerc sa imi joc rolul pe care mi l-am identificat si stiu ca am fost creata pentru ca sa fiu exact ceea ce sunt. Marele Regizor mi-a scris piesa, iar eu, marea artista am onoarea sa joc in rolul principal. Nu vreau alt regizor si nici alt rol. Acesta mi se potriveste ca o manusa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe regizorul de la Shrek

| Diabolique a răspuns:

Christopher Nolan fără nici o ezitare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sidney Lumet sau Stanley Kubrick.

Sau Michael Bay...:))
http://www.youtube.com/watch?v=dJxj1mou03M

| Dumnezău a răspuns:

Sergio Leone sau Oliver Stone.Ar merge si Scorsese din perioada aia cu Mean Streets sau Goodfellas, da' il vreau mult pe Sergio, e cel mai pe felie ca sa astearna pe ecran ceva care sa ma aiba in prim-plan.

| Dumnezău a răspuns (pentru EmaS):

Crezi in Planul Divin si randuiala dinainte stabilita a vietii fiecaruia, de catre "Marele Regizor"?

| EmaS a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu cred in predestinare. Dar, Dumnezeu ne pune inainte Viata si Moartea, binecuvantarea si blestemul. El in atotstiinta Lui cunoaste ce alegeri voi face. El doreste fiecaruia Viata.

April
| April a răspuns:

Akira Kurosava; mi-ar transforma viata intr-un haiku:scurta, concentrata si esential expresiva!

| Dumnezău a răspuns (pentru EmaS):

> "El in atotstiinta Lui cunoaste ce alegeri vom face."

De unde rezulta, perfect logic, ca viata si alegerile noastre ii sunt antecedent cunoscute lui Dumnezeu.De unde rezulta ca stie ce vom face rau si bine.De unde rezulta ca stie daca vom ajunge in Rai si Iad.De unde rezulta ca el merita titulatura de Mare Papusar,un papusar sadic,care stie ca vom arde in Iad si totusi,se "indura" sa ne dea viata pe acest Pamant.Ce frumos merge treaba cu Dumnezeul tau,Ema! Chiar daca prin absurd,doreste fiecaruia Viata,iata ca prin atotstiinta sa,stie ce miscari vom face,stie unde vom ajunge dupa moarte,presupunand ca aceste doua locuri ar exista. Iata nesabuinta si rautatea lui Dumnezeu, declarate subliminal, chiar de o crestina.E grav, Ema, e grav rau de tot si nu trece cu Rivanol...