| gornistu a întrebat:

Am vazut niste secvente in care, daca-mi amintesc corect, Dem Radulescu, Puiu Calinescu si Jean Constantin interpreteaza 3 hoti care au furat o pictura sau o icoana; stiu doar ca in secvente apare si o manastire. Putin mai incolo cei trei se intalnesc cu un om care taie lemne. Stie cineva despre ce film e vorba?

Răspuns Câştigător
| vipulul a răspuns:

B.D la munte si la mare.

4 răspunsuri:
| fdhgcvnb a răspuns:

B.D. la munte și la mare (1971).

| gornistu explică (pentru vipulul):

Multumesc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

BD la munte si la mare, il gasesti si pe youtube, superb film.

| fdhgcvnb a răspuns (pentru gornistu):

Salut! Nu știu cât de mult ține vipulul la asta, dar dacă ți s-a părut folositor răspunsul lui-și evident ți s-a părut-poate ar trebui să-i dai funda, mai ales că a fost primul răspuns. happy