| Pe19 a întrebat:

Am mai pus întrebarea asta și nu am găsit răspuns, caut un desen la care mă uitam când eram mic și tot ceea ce-mi amintesc este că uneori sau mereu apărea un personaj scund, foarte deștept, chel, cu capul mare și prin cap i se vedea creierul și purta ochelari (parcă). (Și nu e MojoJojo cum unii au răspuns)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pinky and The Brain ar fi fost atunci. Dar nu pica in celelalte criterii.
Evil con Carne are caractere mai ciudate, The Grim adventures of Billy and Mandy are din nou astfel de caractere. Poate asa iti mai aduci aminte mai mult in caz ca nu-s astea.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era si un sobolan nebun in desen? Posibil sa fi gasit eu.

| CherryOnTop a răspuns:

Macar iti amintesti despre ce era desenul ala in general?

| Pe19 explică (pentru anonim_4396):

Da,parcă era