| iris2131231 a întrebat:

De cateva zile mi-am reamintit care era primul meu film horror pe care l-am vazut adica coraline. Pe care l-am vazut cam la 6 ani. Si m-a facut curioasa. Care e filmul vostru horror pe care l-ati vazut prima data?

10 răspunsuri:
| bcalex96 a răspuns:

Bordello of blood era cu niste vampirite si e un film oarecum comedie-groaza. oricum eram prea mic sa stiu ce e ala film de groaza.

| Diabolique a răspuns:

Ce drăguț :)).
Nu bag mâna în foc, dar primul de care îmi amintesc este „Dracula" (1992). Scena în care Gary Oldman se cățăra ca un gândac creepy pe castel mă cam bântuia noaptea.
Faza: http://youtu.be/GG-TwX5A49g (chiar la final)
Seară faină.

| qMiruq a răspuns (pentru Diabolique):

Asta voiam sa spun si eu laughing p.s: buna alegere big grin!

| Diabolique a răspuns (pentru qMiruq):

Nu-i așa? laughing Primul film horror de care ne amintim, l-aș revedea cu plăcere.

| Pakira a răspuns:

Darkness Falls sau Plane Dead big grin

| romaniaTEiubesc a răspuns:

Exorcistul. si faza aia in care diavolul levita deasupra patului m-a bantuit multi ani. a fost un film foarte dur la vremea lui si cred ca si acum ingrozeste pe cei care il vad pentru prima data desi este un film destul de vechi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exorcistul, filmul din 1973 (parca)

| ValentinBugeac a răspuns:

The Grudge 1 2 3 la 5 ani

| vali1985 a răspuns:

Evil dead.

| iris2131231 explică (pentru ValentinBugeac):

Eu stiam ca sunt doar 2.