| CiPr1onE a întrebat:

Am vazut acum ceva timp un film pe care as vrea sa il revad insa nu imi mai amintesc numele vreunui actor sau numele filmului.

Era vorba despre un tip ce era sculptor (cred) si se indragostise de o fata care nu era de nasul lui. Ii promite ca se va pastra mereu pentru ea si ajunge sa umble prin tari straine in cautarea ei.

Se culca cu N femei si pana la urma o gasesti dar la o varsta destul de inaintata. Filmul se termina cu un cadru cu cei 2 indragostiti (la vreo 80 ani) goi.

Aveti ceva idei despre numele filmului?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Pare sa fie Love in Time of Cholera-Dragostea in vremea holerei (2007) http://www.youtube.com/watch?v=IZ8DX8U415M

7 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

N-ai prieteni, cunoscuti sau prietenii cunoscutiilor sa te ia la cateva ore sa vezi cu ochi tai?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Hello, băiete! Ce intrebare aiurea, fara inteles, fara logică aruncata aiurea ca piatra in baltă (adică pe langa baltă). Ce legatura are cu intrebarea adresata de CiPr1onE? El a intrebat de un film si tu vii cu aiureli. Unii chiar nu gandesc ce scriu!

| CiPr1onE explică (pentru Raven):

Asta este filmul! Merci mult!

| Raven a răspuns (pentru CiPr1onE):

Cu placere!

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru floresdemayo):

Am raspuns la mai mult intrebari si probabil am gresit intrebarea, ce te agiti degeaba.Nu ai destula minte sa-ti dai seama c-am gresit?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Ma agit? Inseamna ca nu cunosti termenul explicativ si verbul "a agita"! Eu am avut destula minte sa-mi dau seama ca postezi aiureli, dar tu n-ai avut destula MINTE (cap!) sa-ti dai seama ca incurci lucrurile. Nu raspund la insulte si nu mai stau de vorba cu incultii. Sa termini si tu o facultate si un master si apoi mai vorbim, baietas! OK? Culca-te si linisteste-te.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Bună. Vezi ca s-ar putea sa mai gasesti filmul "Dragoste in vremea holerei" la vreun chiosc de ziare si reviste. Eu mi-am cumparat acest film in urma cu trei luni la pretul de 10 lei DVD-ul. Au aparut vreo 10 numere, o mica colectie. Printre ele, P.S.Te iubesc, Desperado, A fost odata in Mexic, etc. Dar il gasesti si pe net.Sincer, eu inca nu l-am vizionat. Am citit doar cartea.