| allyca a întrebat:

Salut tuturor, am si eu o mare rugaminte.Caut de ceva timp un film difuzat aproximativ 8-10 ani in urma. Un film francez(parca) actiunea se petrece prin secolul XVII (nu stiu sigur ) si este vorba de o fetita pe care au gasit-o intr-un birlog de lupi si au adus-o la o manastire.Stiu sigur ca pe principalul lup din haita il chema Ava iar pe fetita(parca)Vanda sau ceva de genul asta. Imi amintesc sigur doar o secventa :manastirea era linga un orasel sau sat si satul a fost atacat de lupi. Fetita a spus ca ii poate alunga daca toata lumea o sa se inchida in case si nimeni nu o sa mearga dupa ea. Unul din locuitori a incalcat ordinul si a omorit un lup. Fetita i-a zis sa jupeasca pielea lupului, dupa care a luat pielea impreuna cu o parte din maxilar si a plecat.In dimineata urmatoare in timpul slujbei fetita a intrat in biserica avind in spate pielea insingerata a lupului.Pe tot parcursul filmului ia purta aceasta piele (era prelucrata). Multumesc anticipat tuturor pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| Flori a răspuns:

Filmul de care spui este o teleserie franceza si se numeste "L'Enfant des loups". Filmul este desfasurat in trei episoade:"Vanda";"La Peau de la louve" si "La Révolte des nonnes".
http://l.enfant.des.loups.free.fr

3 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Da

| allyca explică (pentru Flori):

Multumesc mult. exact ceea ce cautam

| allyca explică (pentru Flori):

Nu stii unde il pot vedea online in limba rusa sau romina