| Marius96 a întrebat:

Salutare,
De ce pe canalul de la Tv Boomerang reclamele sunt in engleza.
Si in + aproape toate desene sunt in engleza x( dc nu sunt in romana?
Asa este si la voi? (am RDS RCS)

11 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Bineinteles ca asa este la toti.
Canalul este de limba engleza si preluat de cei de la RDS.
Ei sunt cei care adauga subtitrarea sau traducerea si nu o pot face pentru absolut toate filmele.
Asa ca trebuie sa te perfectionezi la limba engleza.
Bafta!

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Da, aşa este şi la mine. Probabil pentru că versiunile traduse aparţin de Cartoon Network, şi de Boomerang. Chiar dacă cele două posturi sunt legate între ele, presupun că cel din urmă nu beneficiază şi de subtitrările desenelor.
Păcat!

| Fineness a răspuns:

La mine doar 70% sunt in romana, iar restul in engleza, iar reclamele sunt tot in engleza.
Oricum, am observat ca in ultima vreme mai toate desenele de pe acest canal sunt in limba engleza!
Asa e la mine.

| BiaSiAtat a răspuns:

Ai Dolce? La Dolce merge saschimbi in romana.Da-i pe I si iti arat engleza, si tu dai in jos si o sa-ti apara engleza.La mine mrge happy

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Buna
Si eu am RDS RCS si la mine e la fel tot in engleza... poate asa e programul thinking
Sper ca te-am ajutat :*

| ankybc a răspuns:

Eu am digi si foarte putine desene sunt in romana

| BlackNights a răspuns:

Eu sunt pe dolce romtelecom si e pe romana(mai putin cantece si reclame)

| brandiburu a răspuns:

Si care e problema? Ar trebui sa te bucuri caci asa inveti mai bine engleza.

| TeQui a răspuns:

happy pe dolce e in romana laughing eu am dolce si e in romana dar unele reclame sunt in engleza happy vezi umbla pe acolo si poate gasesti de unde poti sa schimbi limba o fi dat in engleza happy funda?

| Sy0m3ys a răspuns:

Asta se intampla pentru ca program este un program in engleza si nu l-a dublat nimeni in romana.

| CălăreţulFărăNume a răspuns:

Da asa e la toti. pentru ca desenele is facute in Anglia si cei din Romania n-au avut bani sa traduca in romana