| anonim_4396 a întrebat:

Salutare
Imi da cineva titlul urmatorului film pe care-l descriu ca eu nu-l mai stiu si-mi este dor sa-l vad deoarece era interesant.
Actiunea filmului se petrecea cam cu cateva secole in viitor(masina zburatoare, cladiri ciudate etc) si prin mijlocul orasului chiar desupra acestuia se afla o piramida in care domneau niste zei egipteni (Anubis, Ra( cred) etc in orice caz erau trei ) si Anubis stia de prezenta un fiinte mai ciudate si rare (femeie cu piele albastra), singura care era capabila sa aiba copii de zeu astfel pleaca in cautarea ei dar mai intai salveaza un barbat si se contopeste cu el ( barbatul avea un picior de fier) si pratic se culca cu acea fiinta pe cale de disparitie iar fiul pe care o sa-l aiba va fi jumatate pasare jumatate om( asta va arata la sfarsit de tot) iar Anubis... numai stiu ce se va intampla cu el dar tin minte ca ceilalti doi zei il vor lega pe-o masa iar piramida va disparea din oras.
Este vreo sansa ca cineva de aici sa fi vizionat filmul si sa-i tina minte titlul? Daca da imi spuneti si mie titlul caci filmul este destul de vechi... eram micut cand l-am vazut :") in ciuda scenelor amoroase :").

3 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Rolul fiului lor e cumva interpretat de Warren Worthington?
http://wodumedia.com/......gel-45.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru xClementine):

Nu, copilul era bebelus inca si scena in care apare acesta este chiar la sfarsitul filmului

| aladinbeci a răspuns:

S-ar putea sa te referi la filmul Immortel(2004).