| kyci a întrebat:

Stie cineva de ce nu apare subtitrarea in lb. Romana, a filmului Boys of Abu Ghraib? filmul a aparut de cel putin 3 luni. ( vara 2014 ). Astept raspunsurile voastre. Dau funda la cele mai bune raspunsuri!

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Subtitrarile se fac de amatori sau de profesionisti, cand timpul le permite sau interesul o cere. Nu exista o companie care realizeaza automat o subtitrare la fiecare film aparut (cu exceptia celor difuzate la tv) si singurele optiuni sunt: sa urmaresti filmul cu subtitrare in alta limba, pe care o intelegi sau sa astepti aparitia subtitrarii in romana, cand se va intampla. Traducatorii apeleaza des la variantele de subtitrare din alte limbi, deci e posibil sa apara curand. Desi nu e garantat acest lucru.

| kyci explică (pentru dannyel86):

Prea curand nu cred ca o sa apara.