| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva niste filme indiene mai vechi dar bune, eu nu am vazut nici-unul chiar as fi curioasa sa vad unul.

11 răspunsuri:
| wizzkid a răspuns:

Prieteni mei elefanti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O floare si doi gradinari.pe vremea mea facea furori, de fapt e un film foarte bun daca ..stii sa apreciezi.

| pliotpaula a răspuns:

Mica mireasa, suflete pereche pe national tv le poti urmarii. Sper ca re-am ajutat.

Răspuns utilizator avertizat
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Calul alb/Lantul amintirilor/Vandana/Toata lumea este a mea/O floare si doi gradinari.
Si mai este un film bun, dar nu indian, coreean.
Fata care vinde flori
O zi bunahappy

| Țoglă a răspuns:

Lanțul Amintirilor, O floare și doi grădinari, Prietenii mei elefanți.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ceva mai desoebite si foarte vechi( de pe vremea cand eram eu copil): Vagabondul si Articolul 420. Nu au legatura cu copiile astea siropoase de azi.

| Harley18 a răspuns (pentru Ionut1492):

Fara Salam! laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Din toată inima (1999), Orfanii (1980), Micul Lustragiu (1958), Elefantul alb (1977), Când iubirea învinge timpul (1977), Articolul 420 (1955), Vagabondul (1951) Sub valul nopții (1956), Prietenii mei elefanţii (1971), Cine sunt eu pentru tine? (1994), Kama Sutra: O poveste de iubire (1996)

| Harley18 a răspuns (pentru floresdemayo):

Multumesc! kiss

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Harley18):

Avec plaisir! : ))